Mistrzostwa Europy drużyn polonijnych okiem Mateusza Gretkowskiego


Za nami pierwsze starcie w mistrzostwach Europy drużyn polonijnych

22 kwietnia 2020 Mistrzostwa Europy drużyn polonijnych okiem Mateusza Gretkowskiego

Wystartowały pierwsze historyczne mistrzostwa Europy drużyn polonijnych. Zawody na platformie PlayStation 4 zainaugurował podopieczny organizatorów. Mateusz Gretkowski z The Eagle zmierzył się z Jakubem Kozyrą – zawodnikiem Polonii Venlo. Jak swój debiut na mistrzostwach ocenia reprezentant The Eagle Football Club? Zapraszamy do rozmowy.


Udostępnij na Udostępnij na

Jak się czujesz po inauguracyjnym starciu na mistrzostwach Europy drużyn polonijnych? (porażka w dwumeczu 1:3)

Nie ukrywam, że podczas rozgrywania meczów lekki stres mi towarzyszył, ale liczyłem na zdecydowanie więcej. Przeciwnik był jednak bardzo wymagający, gratulacje dla niego. Ja natomiast muszę wyciągnąć wnioski i zacząć lepiej grać, by punktować w następnych kolejkach.

Zdaje się, że w tym starciu byłeś stawiany w roli faworyta.

Możliwe, że byłem lekkim faworytem tego spotkania, w końcu wraz z moim klubem jesteśmy organizatorami tego turnieju. Czuję w sobie sportową złość, ale obejrzałem powtórki meczów i wiem, co muszę poprawić.

Podobno kwalifikacje wewnątrz drużyny wygrałeś dość gładko. Jak wygląda twoja przygoda e-sportowa z FIFA? Brałeś kiedyś udział w turniejach?

Kilka miesięcy temu mieliśmy w ramach integracji zawody w FIFA i udało mi się go wygrać. Moja przygoda e-sportowa to udział w trzech turniejach offline, w których osiągałem dwukrotnie wicemistrzostwo i raz trzecie miejsce.

O jakich turniejach mowa konkretnie?

Zająłem drugie miejsce w Mistrzostwach Miasta Kwidzyna w FIFA 18. Pozostałe dwa turnieje również były organizowane na terenie Kwidzyna. Wszystkie były na 32 uczestników. Kwidzyn to miasto na Pomorzu, gdzie mieszka 40 tysięcy osób.

Jakie są twoje indywidualne oczekiwania względem mistrzostw? 

Uczestnictwo w takim turnieju to dla mnie ogromna radość, ponieważ uwielbiam rywalizację. Jeśli chodzi o oczekiwania indywidualne, to postawiłem sobie cel bycia w najlepszej trójce turnieju, chociaż przeciwnicy są mocni.

Co uważasz o samych mistrzostwach i ich przesłaniu?

Cieszę się, że jest spore zainteresowanie turniejem. Na pewno jest to jakaś forma integracji polskich drużyn i możliwość ich wypromowania poza granicami kraju. Uczestnictwem w tym turnieju chciałbym wypromować swój klub, The Eagle, oraz nabrać dodatkowego doświadczenia w FIFA.

Opowiedz proszę o kulisach Twojego zakładu z Jagiellonią Białystok, który wiąże się z pomocą charytatywną.

Muszę tutaj przyznać, że zakład z Jagiellonią Białystok był pomysłem Arka Jargieły. Arek jest osobą odpowiedzialną za nasze klubowe social media i wykonuje kapitalną pracę. Oczywiście przystałem na taki układ oraz bardzo popieram takie inicjatywy.

Jesteś w stanie porównać presję oraz oczekiwania Twojego klubu wobec Ciebie na tych mistrzostwach z tym, co musisz prezentować na prawdziwym boisku?

Trudno to porównać, bo FIFA to mimo wszystko bardziej zabawa. Głównie traktuje to jako formę spędzania wolnego czasu na kwarantannie, ale z drugiej strony reprezentuję całą społeczność The Eagle. Spoczywa na mnie presja wyniku mojej drużyny na tle innych ekip. Jesteśmy organizatorem, więc należałoby wypaść przyzwoicie. Na boisku wygląda to inaczej. Jest nas 11 plus rezerwowi i jeśli mi nie idzie, to zawsze może mnie ktoś zastąpić. W turnieju w FIFA jestem zdany sam na siebie i mogę liczyć wyłącznie na własne umiejętności. Chciałbym przy okazji podziękować całej społeczności The Eagle i znajomym, ponieważ dostaję ogromne wsparcie.

***

Po więcej szczegółów zapraszamy na Facebooka i Twittera organizatora całego przedsięwzięcia – The Eagle Football Club. Transmisja online meczów ich zawodnika, Mateusza Gretkowskiego, dostępna jest na platformie Twitch.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze