Minuty bez gola. Kto ma najdłuższą serię w LOTTO Ekstraklasie?


Czasem nawet najlepsi napastnicy nie potrafią strzelić bramki

30 marca 2018 Minuty bez gola. Kto ma najdłuższą serię w LOTTO Ekstraklasie?

Kto nie kocha napastników? Zdobywane przez nich bramki pozwalają przechodzić im do historii tego sportu. Pozycja boiskowego snajpera sprawia, że to o nich mówi cały piłkarski świat. Napastnik musi nauczyć się grać z presją, której nie jest łatwo okiełznać. Szczególnie wtedy, gdy najzwyczajniej w świecie mu nie idzie. Słaba dyspozycja i kilkaset minut bez zdobytej bramki tylko potęgują stres. Poniżej przedstawiamy ranking napastników, którzy aktualnie mają najdłuższą serię bez gola w LOTTO Ekstraklasie.


Udostępnij na Udostępnij na

10. Patryk Tuszyński
Minuty bez gola: 488
Data: 05.11.2017

Po niezwykle udanym sezonie 2014/2015, w którym to ówczesny napastnik Jagiellonii zdobył 15 goli, opuścił on naszą rodzimą ligę. Przeniósł się do Turcji, gdzie radził sobie średnio, żeby nie powiedzieć, że słabo. W tym sezonie powrócił do LOTTO Ekstraklasy, a dokładniej – dołączył do drużyny Zagłębia Lubin. W ekipie „Miedziowych” jednak nie gra na miarę swoich umiejętności, które bez wapienia posiada. Dotychczas zdobył zaledwie dwie bramki, a ostatnią z nich strzelił jeszcze w ubiegłym roku.

9. Zdenek Ondrasek
Minuty bez gola: 563
Data: 04.03.2017

Jak widać, od ostatniego gola strzelonego przez 29-letniego Czecha minął już ponad rok. Napastnik Wisły Kraków w tym sezonie jeszcze nie wpisał się na listę strzelców, ale to nie jest jego wina. Przez większą część tego sezonu Ondrasek był kontuzjowany, dlatego zdołał wystąpić w zaledwie trzech spotkaniach. Po raz ostatni na boiskach LOTTO Ekstraklasy pokazał się w wygranym meczu z Sandecją (3:0) w 15. kolejce. Być może Czech powróci na rewanż z tą drużyną i kto wie, może w końcu się przełamie?

8. Aleksandar Kolev
Minuty bez gola: 569
Data: 16.12.2017

Bułgar dołączył do Sandecji Nowy Sącz w lipcu 2017 roku. Do tej pory zagrał w 24 spotkaniach LOTTO Ekstraklasy, w których sześciokrotnie pokonywał bramkarza rywali. Ostatniego gola zdobył jednak jeszcze w grudniu poprzedniego roku. Słaba dyspozycja bułgarskiego napastnika sprawia, że minuty bez gola ciągle rosną, i nic nie zapowiada tego, aby ta fatalna passa została przerwana.

7. Maciej Korzym
Minuty bez gola: 654
Data: 16.10.2015

Tak, to nie żart – Maciej Korzym swoją ostatnia bramkę zdobył ponad dwa i pół roku temu w meczu z Lechią Gdańsk. Od tamtej pory rozegrał on już 17 spotkań, ale w żadnym z nich nie pokonał bramkarza rywali. Należy jednak pamiętać, że przez jeden sezon występował na zapleczu ekstraklasy. Mimo to trzeba zadać sobie pytanie, co stało się z napastnikiem, który błyszczał w Koronie Kielce? Od momentu odejścia z tego klubu Korzym nękany jest przez kontuzje. Wyleczy jeden uraz, to zaraz nabawia się następnego i tak w kółko. Obecny napastnik Sandecji miał spory potencjał, ale plaga kontuzji wyhamowała jego rozwój. Dziś 29-latek jest cieniem własnego siebie sprzed kilku lat.

6. Vladislavs Gutkovskis
Minuty bez gola: 688
Data: 17.05.2017

Kolejny piłkarz w tym zestawieniu, który swoją ostatnią bramkę w naszej lidze zdobył jeszcze w poprzednim sezonie. Napastnik Bruk-Bet Termalica pokonał wtedy bramkarza Pogoni Szczecin. W tym sezonie rozegrał tylko 11 meczów, ponieważ leczył kontuzję kolana. Wrócił dopiero w 27. kolejce, a tydzień później nadszedł czas na spotkanie z „Portowcami”. Łotysz jednak nie zdołał pokonać bramkarza ekipy ze Szczecina. Dlatego historia nie zatoczyła koła i na następnego gola będzie musiał jeszcze poczekać.

5. Bartosz Śpiączka
Minuty bez gola: 767
Data: 05.11.2017

Chociaż napastnik Bruk-Bet Termalica w tym sezonie wpisywał się już na listę strzelców, to zrobił to tylko raz. Jeden gol w 27 meczach. Śpiączka, który w tym sezonie nie zagrał tylko w jednym spotkaniu, ma na swoim koncie jedną bramkę. Bardzo mizerny wynik. Niestety jest to kolejny napastnik, który nagle zapomniał, jak zdobywa się gole. Za dwie kolejki klub z Niecieczy mierzyć się będzie z Piastem Gliwice, czyli z rywalem, przeciwko któremu Śpiączka strzelił swoją ostatnią bramkę. Być może właśnie wtedy uda mu się przełamać i wrócić na właściwe tory.

4. Paweł Brożek
Minuty bez gola: 789
Data: 20.05.2017

Dwukrotny król strzelców polskiej ekstraklasy przestał strzelać. Legenda Wisły Kraków, z którą zdobył siedem mistrzostw Polski, swoją ostatnią bramkę zdobyła jeszcze w poprzednim sezonie. Doświadczony napastnik zagrał w tym sezonie tylko w 15 spotkaniach i niestety pokazuje to, że czas tego wybitnego piłkarza powoli dobiega końca. W czym tkwi problem zawodnika, który w najwyższej klasie rozgrywkowej aż 138 razy trafiał do siatki? Odpowiedź na to pytanie zna tylko sam zawodnik.

3. Grzegorz Kuświk
Minuty bez gola: 825
Data: 25.02.2017

Jak to się stało, że napastnik, który w jednym sezonie potrafił zdobyć 11, a nawet 14 goli, od roku nie może pokonać bramkarza rywali? Od ostatniej bramki napastnika Lechii minęły już 23 spotkania. Tak mało? Tak, ponieważ Kuświk w tym sezonie zagrał tylko w 12 meczach LOTTO Ekstraklasy. Przez większość tego sezonu nie łapał się do kadry swojego zespołu.

2. Łukasz Zwoliński
Minuty bez goli: 921
Data: 23.09.2017

Co stało z Łukaszem Zwolińskim? Taki właśnie tytuł powinien pojawiać się po każdym meczu Pogoni Szczecin. Od poprzedniego sezonu i tego jeszcze trwającego napastnik „Portowców” wystąpił w 53 spotkaniach, w których zdobył tylko dwie bramki i zaliczył dwie asysty! Szok i niedowierzanie, że taki piłkarz jeszcze jest w klubie. Jak można trzymać zawodnika, który jest tak nieskuteczny? Być może dla Zwolińskiego nadchodzą lepsze czasy, bowiem w ostatniej kolejce zaliczył asystę. Czy po przerwie reprezentacyjnej napastnik Pogoni wreszcie przerwie złą passę?

1. Igor Angulo
Minuty bez gola: 924
Data: 03.12.2017

O kryzysie Igora Angulo pisaliśmy już jakiś czas temu. Ten 34-letni Bask miał imponujący początek sezonu. Strzelał bramki jak na zawołanie aż do 3 grudnia. Od tamtej pory napastnik Górnika nie może wpisać się na listę strzelców. Sam zawodnik tłumaczył się złymi warunkami klimatycznymi w naszym kraju. Z meczu na mecz jednak Angulo jest coraz bliżej przełamania. W ostatnim spotkaniu z Koroną Kielce udało mu się nawet trafić do siatki, ale po weryfikacji VAR bramka ta została anulowana. Cóż, Bask musi liczyć na to, że w meczu z ostatnią w tabeli Sandecją wszystko pójdzie dobrze i w końcu skończy się ta zła passa. Na pewno nie będzie pomagać mu presja, którą narzucił na niego Carlitos. Gwiazda Wisły wyprzedziła Baska w klasyfikacji strzelców LOTTO Ekstraklasy.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze