Milan w półfinale Pucharu Włoch

26 stycznia 2012 Milan w półfinale Pucharu Włoch

AC Milan pokonał Lazio Rzym w ćwierćfinale Pucharu Włoch 3:1. Pierwsza bramka padła już w 5. minucie po strzale Cisse. Gole dla „Rossonerich” strzelali Robinho, Seedorf i Ibrahimović.

Piłkarze Lazio rozpoczęli spotkanie, tym samym rozpoczynając festiwal strzelecki pierwszej połowy czwartkowego spotkania. Jako pierwszy bramkarza rywali pokonał Djibril Cisse, który w 5. minucie meczu otrzymał świetne podanie od Alvaro Gonzaleza i po tym, jak uciekł obrońcom, pokonał Marco Amelię. Radość rzymskich kibiców na San Siro nie trwała długo. Po straconej bramce AC Milan wziął się do roboty.

Zlatan Ibrahimović i Robinho
Zlatan Ibrahimović i Robinho (fot. footballqs.com)

„Rossoneri” grali bardzo agresywnie, co poskutkowało golem wyrównującym w 15. minucie. Wtedy to po ciekawym dograniu Ignazio Abate w pole karne Lazio piłka trafiła do Robinho. Futbolówka nie zdążyła nawet opaść na murawę, a Brazylijczyk huknął z całej siły, nie dając żadnych szans Federico Marchettiemu. Na San Siro było już 1:1. Piłkarze Milanu poszli za ciosem, bo już po trzech minutach świętowali zdobycie kolejnej bramki – równie ładnej jak jej poprzedniczki. Tym razem świetne podanie otrzymał Clarence Seedorf. Doświadczony Holender z łatwością przeszedł Andre Diasa Goncalvesa i mocnym strzałem pokonał Marchettiego.

W 22. minucie piłkarze Lazio mogli wyrównać. Po dobrym dośrodkowaniu mocnym strzałem z główki popisał się Andre Dias Goncalves, ale Marco Amelia przytomnie odbił piłkę, po chwili broniąc także dobitkę. Pod koniec pierwszej połowy szansę na zmianę rezultatu miał Djibril Cisse, ale jego strzał z woleja nie trafił w bramkę Amelii.

Po niezwykle emocjonującej pierwszej połowie meczu kibice spodziewali się mocnego rozpoczęcia drugiej części. Stało się jednak inaczej. Warto opisać sytuację z 63. minuty. Po rzucie rożnym dla Milanu zrobiło się niemałe zamieszanie. Piłka trafiła do Mexesa, który mocnym strzałem spudłował, i w tym samym czasie van Bommel zarobił w twarz od jednego z piłkarzy Lazio, ale sędzia tego nie zobaczył. Kolejna okazja miała miejsce dwie minuty później. Tym razem znów zrobiło się zamieszanie w polu karnym Lazio, a sytuacja wyjaśniła się po strzale El Shaarawiego z woleja. Trzeba przyznać, że niewiele brakowało, aby padła jedna z najładniejszych bramek sezonu.

W 70. minucie na placu gry pojawił się Zlatan Ibrahimović, który zmienił Alexandra Merkela. To właśnie szwedzki snajper ustalił wynik spotkania. Mimo że Lazio przegrywało, nie potrafiło przejąć inicjatywy. „Rossoneri” wciąż atakowali. Najpierw w 79. minucie El Shaarawi minął kilku obrońców i nie wykorzystał doskonałej okazji, nie trafiając w bramkę, ale owa sztuka udała się jego koledze z ataku. Zlatan Ibrahimović po świetnym podaniu Emmanuelsona znalazł się w sytuacji sam na sam i w starciu z Marchettim nie dał szans włoskiemu bramkarzowi.

Ostatecznie AC Milan zwyciężył Lazio w meczu ćwierćfinałowym Pucharu Włoch. „Rossoneri” spotkają się w półfinale z Juventusem.