Miesięczna absencja Sergio Garcii

W sobotnim meczu z Numancią napastnik Betisu Sevilla doznał kontuzji kolana. Na boisko powróci za około cztery tygodnie.

25-letni piłkarz już w dziesiątej minucie spotkania przeciwko drużynie z Sorii wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Niestety kilka minut później musiał opuścić boisko z powodu kontuzji. Pierwsza diagnoza lekarska mówi o uszkodzeniu wiązadeł krzyżowych w kolanie zawodnika. Oznacza to, że Betis przynajmniej do końca kwietnia będzie musiał radzić sobie bez Garcii.

Sobotni remis 3:3 z Numancią spowodował, że klub ze stolicy Andaluzji nadal nie może być pewny utrzymania w La Liga. Nad znajdującą się w strefie spadkowej Osasuną ma tylko dwa punkty przewagi.

Uraz wychowanka Barcelony to nie jedyna zła wiadomość dla trenera „Verdiblancos” Paco Chaparro. Z powodu nadmiaru żółtych kartek w najbliższym spotkaniu z Racingiem Santander nie zagra Ricardo Oliveira. Brazylijczyk to obok Sergio Garcii najbardziej wartościowy piłkarz drużyny z Sewilli.