ME U21: Białoruś bliska sensacji

Bliska wielkiej niespodzianki była młodzieżówka naszych wschodnich sąsiadów z Michaiłem Siwakowem na czele. Zabrakło jej kilku minut do wyeliminowania faworyzowanych Hiszpanów, którzy po dogrywce wygrali 3:1 i awansowali do finału.

W 38. minucie drużynę Michaiła Siwakowa na prowadzenie w bardzo ekwilibrystyczny sposób wyprowadził Andriej Woronkow, który na co dzień gra w Krzywbasie Krzywy Róg. 22-letni napastnik zdobył swoją drugą bramkę w turnieju finałowym. Prowadzenie zespół, wciąż aktualnego gracza Wisły, który otrzymał w tym spotkaniu żółtą kartkę, utrzymywał aż do 89. minuty. Wówczas to swojego czwartego gola w turnieju zdobył zdecydowany faworyt do tytułu króla strzelców –  Adrian Lopez. W dogrywce ten sam zawodnik dołożył kolejną bramkę, a wynik w 113. minucie ustalił Jeffren Suarez.

W 84. minucie na boisku zameldował się Dmitri Riekisz, grający na co dzień w Polonii Warszawa. Cały mecz zagrał kapitan Białorusi – Michaił Siwakow.