Niemiecki piłkarz i olimpijczyk Max Kruse zdobywcą bransoletki WSOP


25 listopada 2022 Niemiecki piłkarz i olimpijczyk Max Kruse zdobywcą bransoletki WSOP
IMAGO/Michael Teager

Kiedy nie walczy na boisku, obecny napastnik VfL Wolfsburg jest częstym uczestnikiem turniejów pokerowych, a jego wyniki na żywo sięgają aż 2014 roku. Jego pierwsza wygrana pojawiła się w turnieju Triple Draw 2-7 lowball podczas tegorocznego World Series of Poker w Las Vegas, gdzie zajął trzecie miejsce…


Udostępnij na Udostępnij na

Kiedy nie walczy na boisku, obecny napastnik VfL Wolfsburg jest częstym uczestnikiem turniejów pokerowych, a jego wyniki na żywo sięgają aż 2014 roku. Jego pierwsza wygrana pojawiła się w turnieju Triple Draw 2-7 lowball podczas tegorocznego World Series of Poker w Las Vegas, gdzie zajął trzecie miejsce i zabrakło mu niewiele do zdobycia bransoletki. Ponad osiem lat od debiutu w turnieju na żywo, Kruse zdołał w końcu odnieść zwycięstwo w evencie mistrzowskim, pokonując 413 uczestników w turnieju WSOP Europe No-limit Hold ’em 6-max z wpisowym €1,650, za co otrzymał €134,152, co oznacza również jego największą wygraną w historii.

Był ostatnim graczem z 413-osobowej stawki i zgarnął największy kawałek puli nagród w wysokości €588,525 po tym, jak pokonał w heads-upie groźnego Doriana Melchersa. Wyczyn ten wygląda jeszcze bardziej imponująco po tym, jak zobaczyliśmy, że pokonał on wielu profesjonalnych pokerzystów.

W ostatnim rozdaniu turnieju Melchers zaryzykował wszystko z asem-damą i został sprawdzony przez parę dwójek Kruse’a. Obaj gracze nie trafili na flopie 10-high, ale Melchers zostawił Kruse’a z dwoma outsami po tym, jak na turnie pojawił się dama. Kruse krzyknął ze szczęścia, gdy na riverze pojawił się dwójka, która zapewniła mu zwycięstwo.

„Jestem przytłoczony. To najwspanialsze uczucie, że w końcu wygrałem bransoletkę WSOP. Marzyłem by ją wygrać od 10 lat i oczywiście to sprawia, że jestem dumny” – powiedział Kruse dziennikarzom WSOP.

Tomas Stacha

Kim jest Max Kruse?

Kruse, który gra jako napastnik w VfL Wolfsburg, ma bzika na punkcie pokera i był widziany na kilku przystankach różnych tras pokerowych, jak również walczył przy wirtualnych stołach GGPoker. Jego poprzedni najlepszy wynik pod sztandarem WSOP miał miejsce w 2014 roku, gdzie zajął trzecie miejsce w evencie No-Limit 2-7 Draw Lowball.

Zajął również piąte miejsce w 2021 w turnieju GGPoker WSOP Online $10K Heads Up Championship za $62,156, a rok wcześniej w $25K NLH Poker Players Championship otrzymał wypłatę w wysokości $57,592.

Kruse nie pojechał na rozgrywane w Katarze Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, ale reprezentował niemiecką drużynę narodową w 14 meczach. Jego pierwszy gol w reprezentacji padł w meczu ze Stanami Zjednoczonymi, a w pozostałych spotkaniach trafił do siatki jeszcze trzykrotnie.

Miejsce Kruse w reprezentacji Niemiec zostało jednak zamknięte z powodu pokerowego faux-pas. W 2016 roku Kruse pozostawił w taksówce wygrane w pokera 75 000 euro. Ten incydent spowodował, że został usunięty z reprezentacji narodowej, a także otrzymał karę w wysokości 25 000 euro od swojej drużyny klubowej.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze