Maciej Stolarczyk gościem „Spotkania z Ekspertem”


Selekcjoner reprezentacji Polski U-19 będzie gościem KNMS UJ

29 czerwca 2020 Maciej Stolarczyk gościem „Spotkania z Ekspertem”

Koło Naukowe Managerów Sportu Uniwersytetu Jagiellońskiego ma przyjemność zaprosić na szóste już, a trzecie w formie online „Spotkanie z Ekspertem”. Gościem ostatniej edycji w tym roku akademickim będzie były zawodnik i trener Wisły Kraków, a obecnie selekcjoner reprezentacji Polski U-19, Maciej Stolarczyk! Spotkanie odbędzie się na Facebooku KNMS UJ 30 czerwca o godzinie 20:00.


Udostępnij na Udostępnij na

Zanim bliżej przedstawimy kolejnego gościa, który weźmie udział w „Spotkaniu z Ekspertem” organizowanym przez Koło Naukowe Managerów Sportu UJ, chcielibyśmy poinformować o współpracy, jaka została nawiązana na linii KNMS, a redakcją iGol. Mianowicie iGol został patronem medialnym szóstego wydarzenia ze wspomnianej serii „Spotkanie z Ekspertem”!

Jak dobrze wiecie, z powodu rozprzestrzeniania się pandemii koronawirusa, mury uczelni zostały zamknięte, a działalność Koła obecnie jest prowadzona w głównej mierze online. – Ten rok był dla naszego Koła bardzo intensywnym, pełnym ciekawych inicjatyw czasem. Zorganizowaliśmy w sumie sześć „Spotkań z Ekspertem” – połowę w murach Uniwersytetu Jagiellońskiego i połowę w formie online na naszym facebookowym profilu. Myślę, że dobrze odnaleźliśmy się w nowej rzeczywistości, co zdają się potwierdzać liczby wyświetleń na żywo naszych rozmów z bramkarzem reprezentacji Polski, Łukaszem Fabiańskim i siatkarzem PGE Skry Bełchatów, Karolem Kłosem.

– Poza „Spotkaniami z Ekspertem” zorganizowaliśmy również dzień sportu dla studentów naszego wydziału, podczas którego wszyscy zainteresowani mogli zmierzyć się w różnych konkurencjach czy porozmawiać z zaproszonymi na to wydarzenie piłkarzami dwóch największych krakowskich klubów: Cracovii oraz Wisły. Przygotowywaliśmy się także do organizacji na wiosnę siódmej edycji Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Młodzi o Sporcie”, niestety nasze plany pokrzyżowała pandemia. Nie porzucamy jednak tego pomysłu i o ile pozwoli na to sytuacja, planujemy przeniesienie konferencji na początek października – przybliżył działalność Koła Naukowego jego prezes, Leszek Kozioł.

Na czytelników iGola, którzy nie będą mogli uczestniczyć w spotkaniu, czeka obszerna relacja tekstowa.

Maciej Stolarczyk gościem „Spotkania z Ekspertem” online

Najwyższa pora, by przedstawić bohatera spotkania. Maciej Stolarczyk urodził się 15 stycznia 1972 roku w Słupsku i w tamtejszym Gryfie rozpoczął swoją piłkarską karierę. W 1990 roku trafił do Pogoni Szczecin, w której spędził aż dziewięć lat. Był także piłkarzem Widzewa Łódź, GKS-u Bełchatów oraz Wisły Kraków, w której barwach trzykrotnie sięgał po mistrzostwo Polski, rozgrywając przy tym 102 mecze i strzelając 11 bramek. Ma na swoim koncie również osiem występów w reprezentacji. Jako trener w najwyższej klasie rozgrywkowej zadebiutował w Pogoni Szczecin w sierpniu 2010 roku.

W latach 2015-2018 był dyrektorem sportowym tego klubu, przez rok łącząc pracę z posadą selekcjonera reprezentacji Polski U-20. W czerwcu 2018 został zaprezentowany jako nowy szkoleniowiec Wisły Kraków. W trudnym momencie w historii klubu związanym ze zmianami właścicielskimi zdołał utrzymać zespół w lidze, do końca walcząc nawet o miejsce w grupie mistrzowskiej. Ostatecznie Wisła zakończyła sezon 2018/2019 na 9. miejscu. Stolarczyk rozstał się z klubem w listopadzie 2019 roku, a od marca tego roku prowadzi reprezentację Polski U-19.

Korzystając z okazji, zapytaliśmy także Prezesa KNMS UJ, dlaczego zdecydowano się postawić na Stolarczyka, jako ostatniego gościa w tej edycji „Spotkania z Ekspertem”.

W tym roku akademickim ze świata piłki nożnej gościliśmy już czynnego piłkarza, czyli wspomnianego wcześniej Łukasza Fabiańskiego, a także jednego z najpopularniejszych komentatorów piłkarskich w Polsce, Mateusza Borka. Uznaliśmy, że tym razem umożliwimy naszym widzom spotkanie się z kimś, kto poznał futbol od jeszcze innej strony – trenera i dyrektora sportowego. Przy wyborze eksperta ważną rolę odegrał również fakt, że Maciej Stolarczyk przez wiele lat związany był z Wisłą Kraków, której kibicuje wiele osób, obserwujących nasze profile społecznościowe – skomentował Leszek Kozioł.

Na koniec spytaliśmy, jakie argumenty przemawiają za tym, by zarezerwować trochę wolnego czasu we wtorkowy wieczór. – Przede wszystkim Maciej Stolarczyk to bardzo ciekawy rozmówca. Potrafi opowiadać o swoim bogatym doświadczeniu; jako piłkarz, trener czy dyrektor sportowy – merytorycznie i z humorem. To także dobra okazja, aby zaspokoić swoją ciekawość i zadać naszemu gościowi własne pytania w czasie spotkania. Dodam, że autorów najciekawszych z nich nagrodzimy drobnymi podarunkami od partnerów wydarzenia. Serdecznie zapraszam i mam nadzieję, że widzimy się we wtorek o 20:00 na naszym profilu na Facebooku – zakończył Prezes KNMS UJ.

Poniedziałek nie musi być taki zły, jeśli przypomnicie sobie, że już we wtorek o 20:00 Spotkanie z Ekspertem #6 Online:…

Opublikowany przez Koło Naukowe Managerów Sportu UJ Poniedziałek, 29 czerwca 2020

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze