„Lwia Gadka” #24: Chelsea i kolejne sankcje…


W najnowszym odcinku naszego podcastu omówiliśmy bieżącą sytuację londyńskiego klubu i nie tylko!

11 marca 2022 „Lwia Gadka” #24: Chelsea i kolejne sankcje…

Dni mijają, a realia na Stamford Bridge wyglądają coraz gorzej… W końcu brytyjski rząd nałożył na Romana Abramowicza i jego klub jeszcze ostrzejsze kary! Ponadto sporo działo się także na boiskach ligowych. Za nami derby Manchesteru oraz spotkanie Tottenhamu z Evertonem. Twórcy podcastu „Lwia Gadka” mieli więc o czym rozmawiać!


Udostępnij na Udostępnij na

Przypominamy, że wszystkie odcinki naszego programu znajdziecie na youtube’owym kanale iGola oraz platformie Spotify.

Rozkład jazdy

Standardowo już „Lwia Gadka” swój kolejny epizod rozpoczęła od wystawienia ocen Polakom za ubiegłą kolejkę. Jak zwykle nie mogliśmy narzekać na postawę Matty’ego Casha, który zaliczył dobry mecz przeciwko Southampton, a na dodatek zwieńczył go asystą. Niestety, równie dobrego występu nie zaliczył jego ówczesny oponent – Jan Bednarek. Wręcz przeciwnie. Polski defensor nie spisał się najlepiej… Podobnie sprawa wygląda w przypadku większości z naszych pozostałych rodaków.

Później płynnie przeszliśmy do tematu derbów Manchesteru. Tam w dużej mierze skupiliśmy się na fatalnym United. „Lwia Gadka”, zważając na formę podopiecznych Ralfa Rangnicka, poszukała odpowiedzi na pytanie, w jakim kierunku zmierza projekt drużyny z Old Trafford.

Przy okazji postaraliśmy się też przewidzieć przebieg hitu 29. kolejki Premier League, w którym to zobaczymy wspomnianą ekipę „Czerwonych Diabłów” oraz połowicznie rozpędzony Tottenham Hotspur.

Musieliśmy rzecz jasna porozmawiać również o temacie zawartym w tytule artykułu. Taka sytuacja przecież nie zdarza się często. Co więcej, trudno sobie przypomnieć okoliczności podobne do tych, w jakich obecnie znajduje się Chelsea. Zakaz pozyskiwania funduszy, sprowadzania zawodników oraz ograniczony budżet na mecze wyjazdowe – to tylko niektóre z kar nałożonych na „The Blues”. Jednak już po nich można wywnioskować, że przyszłość klubu ze stolicy Anglii nie jawi się w różowych barwach…

Na sam koniec ponownie zajęliśmy się problematyką Evertonu. Dlaczego? Cóż… Prawdopodobnie najlepszymi odpowiedziami na to pytanie będą zarówno ostatnia porażka 0:5 z wcześniej wspomnianym zespołem „Spurs”, jak i styl drużyny Franka Lamparda.

Kto gdzie gra w 29. kolejce?

12 marca

13:30 Brighton & Hove Albion – Liverpool

16:00 Brentford – Burnley

18:30 Manchester United – Tottenham

13 marca

15:00 Chelsea – Newcastle United

15:00 Everton – Wolverhampton

15:00 West Ham United – Aston Villa

15:00 Leeds United – Norwich City

15:00 Southampton – Watford

17:30 Arsenal – Leicester City

14 marca

21:00 Crystal Palace – Manchester City

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze