„Lwia Gadka” #22: W okolicach strefy spadkowej i nie tylko!


Kolejny odcinek naszego programu skupia się w dużej mierze na zespołach walczących o ligowy byt

25 lutego 2022 „Lwia Gadka” #22: W okolicach strefy spadkowej i nie tylko!

Czy Brentford, Leeds United i Everton koniecznie chcą się włączyć do batalii o utrzymanie? Co sądzić o ostatnich zwycięstwach Burnley oraz Watfordu? W jaki sposób postrzegać triumf Tottenhamu z Manchesterem City? To właśnie na te i kilka innych pytań "Lwia Gadka" starała się poszukać odpowiedzi.


Udostępnij na Udostępnij na

Przypominamy, że wszystkie odcinki naszego programu znajdziecie na youtube’owym kanale iGola oraz platformie Spotify.

Rozkład jazdy

Ten odcinek nie mógł zacząć się inaczej niż każdy poprzedni! Na początku rzecz jasna omówiliśmy występy Polaków w minionej kolejce. A trochę ich było. W końcu w 26. serii gier zagrało sześciu rodaków, a pięciu z nich znajdowało się na boisku przez przynajmniej 45 minut. Jak wypadli? „Lwia Gadka” już spieszy z przedstawieniem swojej perspektywy.

Po standardowym wstępie porozmawialiśmy także o kilku ostatnich wydarzeniach. Pierwszym tematem była wygrana ekipy Antonio Conte z „The Citizens” oraz to, czy może ona posłużyć jako dobry prognostyk na przyszłość. Później zajęliśmy się innym klubem z Londynu – West Hamem United. Podopieczni Davida Moyesa zaczęli od pewnego czasu nieco zawodzić swoich sympatyków. Efektem tego jest wypadnięcie „Młotów” z pierwszej czwórki.

Nie jesteśmy oczywiście gołosłowni. Skomentowaliśmy też sytuację w dolnej części ligowej tabeli, o czym wspomnieliśmy w tytule. Wbrew pozorom tam również jest ciekawie! Swoje sobotnie starcia wygrały bowiem zespoły Watfordu i Burnley. Natomiast do grona martwiących się o pozostanie w Premier League najprawdopodobniej niezwykle chcą dołączyć drużyny Brentford, Leeds United oraz Evertonu. „Lwia Gadka” nie mogła przejść zatem wobec takiego obrotu spraw obojętnie.

Na sam koniec, aby tradycji stało się zadość, wybraliśmy swoje plusy oraz minusy 26. kolejki. Nie obyło się bez niespodzianek!

***

Kto gdzie gra w 27. kolejce?

25 lutego

21:00 Southampton – Norwich City

26 lutego

13:30 Leeds United – Tottenham Hotspur

16:00 Brenford – Newcastle United

16:00 Brighton & Hove Albion – Aston Villa

16:00 Crystal Palace – Burnley

16:00 Manchester United – Watford

18:30 Everton – Manchester City

27 lutego

15:00 West Ham United – Wolverhampton

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze