„Lwia Gadka” #17: COVID-19 atakuje…


Kolejne spotkania w Premier League są przekładane. Czy najlepsza liga na świecie będzie zmuszona wyhamować?

18 grudnia 2021 „Lwia Gadka” #17: COVID-19 atakuje…

Kolejna ligowa kolejka już za nami. Mimo to nie wszystkie spotkania się odbyły. Niektóre z nich musiały zostać przełożone. Czy jest sens kontynuować rozgrywki mimo rosnącej fali zachorowań? Dlaczego Antonio Conte może się z tego powodu uśmiechać? Co dalej z Leeds? Jak zaprezentowały się polskie rodzynki w Premier League? O tym wszystkim dzisiejsza „Lwia Gadka”.


Udostępnij na Udostępnij na

Przypominamy, że wszystkie odcinki naszego programu znajdziecie na kanale youtube’owym iGola oraz platformie Spotify.

Rozkład jazdy

Dzisiaj wyjątkowo odcinek zaczniemy od żniw, jakie zbiera koronawirus na angielskich boiskach. Pandemia nabiera kolejnego rozpędu, przez co kolejne kluby są zmuszone do pauzowania. Wystarczy tylko spojrzeć na Tottenham, który od 5 grudnia nie zaprezentował się w żadnym spotkaniu. Niestety problem rozszerza się coraz bardziej. Kibice z czerwonej części Manchesteru wiedzą, że w ich drużynie jest aż 19 pozytywnych wyników. Dlatego „Lwia Gadka” musi zadać pytanie: co dalej? i rozważyć ewentualne rozwiązania tej przykrej sytuacji.

Następnie nasz podcast wróci już do swojego sztandarowego punktu w ramówce i omówi dość obszernie występy polskich zawodników. W dwóch ostatnich kolejkach wystąpili: Łukasz Fabiański, Mateusz Klich, Jan Bednarek, Jakub Moder oraz… PRZEMYSŁAW PŁACHETA! Niestety tak naprawdę żaden reprezentant Polski nie może zaliczyć pod względem wyników ostatnich spotkań do udanych. Niektórzy wypadają blado nawet indywidualnie.

Oprócz tego „Lwia Gadka” omówi aktualną sytuację Leeds United. Klubu, który miał czarować, a wygląda jak zespół, któremu bliżej do spadku. Czy aby na pewno czas Marcelo Bielsy nie dobiega do końca? Co jest przyczyną aż takiego marazmu w drużynie popularnych „Pawi”?

Następnie nasi redaktorzy zajrzą do „Kogutów” i zastanowią się, czy pandemia aktualnie nie spadła Antonio Conte… z nieba. W końcu dzięki takiej przerwie Włoch ma czas na spokojne zorganizowanie swojej drużyny od podstaw. Może odsiać ziarna od plew i wyruszyć w styczniu na zakupy ze skrupulatnie przygotowaną listą transferową. Oczywiście pod dyskusję „Lwia Gadka” podda ewentualną sprzedaż już zimą Harry’ego Kane’a.

***

Z racji ciągłego odwoływania spotkań nie zamieszczamy aktualnej rozpiski na najbliższą kolejkę ligową.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze