„Lwia Gadka” #15: Ralf Rangnick już w Anglii!


W najnowszym odcinku naszego programu podsumujemy ostatnie wydarzenia związane z Premier League

5 grudnia 2021 „Lwia Gadka” #15: Ralf Rangnick już w Anglii!

W trakcie 13. i 14. kolejki ligi angielskiej wydarzyło się sporo ciekawych rzeczy. Działo się też trochę poza nimi. W końcu Manchester United zatrudnił nowego szkoleniowca. „Lwia Gadka” postarała się zatem wybrać najistotniejsze sprawy ostatnich dni i omówić je w kolejnym jej epizodzie. Zapraszamy!


Udostępnij na Udostępnij na

Przypominamy, że wszystkie odcinki naszego programu znajdziecie na kanale YouTube’owym iGola oraz platformie Spotify.

Rozkład jazdy

„Lwia Gadka” jak zwykle rozpoczęła się od ocen Polaków. Temu wątkowi poświęciliśmy sporą część programu, gdyż trudno w kilku słowach podsumować wyczyny naszych rodaków w dwóch minionych kolejkach. Zatrzymaliśmy się również na chwilę przy każdym z klubów, w których występują polscy zawodnicy.

Później przeszliśmy płynnie do tematu Newcastle United. „Sroki” są 20. w ligowej klasyfikacji i jeszcze nie wygrały żadnego spotkania w tym sezonie. Czy to właśnie ekipa z St. James’s Park jest głównym kandydatem do spadku w tym sezonie? Jaką decyzję w sprawie Eddiego Howe’a podejmą arabscy włodarze w przypadku ewentualnego powrotu do Championship? Na te pytania „Lwia Gadka” już spieszy z odpowiedzią.

Ponadto musieliśmy podyskutować o poczynaniach Manchesteru United. Piłkarze z Old Trafford zgarnęli cztery punkty w dwóch ostatnich meczach ligowych, co, patrząc na klasę rywali, jest sporym osiągnięciem. Ponadto, jak już wspomnieliśmy, do klubu przyszedł nowy szkoleniowiec – Ralf Rangnick. Jak to rzutuje na przyszłość „Czerwonych Diabłów”? Oczywiście postaraliśmy się znaleźć odpowiedź na to pytanie.

Rzecz jasna poruszyliśmy również sprawę dość kontrowersyjnych w Polsce wyników Złotej Piłki, nawiązując przy tym do Jorginho czy Mohameda Salaha.

Odcinek zakończyliśmy podsumowaniem derbów Liverpoolu, czyli miażdżącego zwycięstwa ekipy Jürgena Kloppa 4:1. „Lwia Gadka” musiała się przy tym zastanowić, czy najbliższe kolejki to ostatnie spotkania Evertonu z Rafą Benitezem na ławce trenerskiej.

***

Kto gdzie gra w 15. ligowej kolejce?

4 grudnia

13:30 West Ham United – Chelsea

16:00 Newcastle United – Burnley

16:00 Southampton – Brighton & Hove Albion

16:00 Wolverhampton – Liverpool

18:30 Watford – Manchester City

5 grudnia

15:00 Leeds United – Brentford

15:00 Manchester United – Crystal Palace

15:00 Tottenham Hotspur – Norwich City

17:30 Aston Villa – Leicester City

6 grudnia

21:00 Everton – Arsenal

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze