Leonardo Rocha odchodzi z Rakowa Częstochowa. Egzotyczny kierunek


Leonardo Rocha po półtora roku opuszcza Raków Częstochowa, a karierę będzie kontynuował poza Europą

4 lipca 2026 Leonardo Rocha odchodzi z Rakowa Częstochowa. Egzotyczny kierunek
Pawel Jaskolka / PressFocus

Leonardo Rocha w ostatnim roku był bohaterem wielu medialnych pogłosek. Saga transferowa z udziałem Portugalczyka i jego potencjalnego definitywnego transferu do Zagłębia Lubin była głośno komentowana w mediach. Napastnika Rakowa Częstochowa niedawno znowu łączono z transferem na Dolny Śląsk, jednak do tego ruchu nie doszło, a swoją karierę 29-latek będzie kontynuował w kraju kwitnącej wiśnii.


Udostępnij na Udostępnij na

Rocha mocnym nazwiskiem w Polsce

Leonardo Rocha to zawodnik, który w Polsce cieszy się dużą rozpoznawalnością. Portugalczyk do naszego kraju trafił w ramach zimowego okienka transferowego w sezonie 2022/2023, wówczas Radomiak Radom zapłacił za niego 150 tysięcy euro belgijskiemu Lierse Kempenzonen. 29-latek w barwach „Zielonych” często trafiając do siatki szybko zyskał sympatię kibiców. W Radomiu spędził nieco ponad dwa lata, a zimą 2024 roku na jego pozyskanie zdecydował się Raków Częstochowa. Po transferze do „Medalików” nie mógł liczyć na regularne występy, a jego rola w drużynie ograniczała się jedynie do wejść z ławki rezerwowych.

W związku z małą liczbą minut jakie otrzymywał Portugalczyk w Częstochowie, rosły napastnik trafił na półroczne wypożyczenie do Zagłębia Lubin. Rocha w barwach „Miedziowych” prezentował się naprawdę znakomicie, a swoją formą nawiązał do pobytu w Radomiu. Leonardo w 13 rozegranych spotkaniach strzelił siedem bramek oraz zanotował jedno decydujące podanie. „Medaliki” zdecydowały się skrócić wypożyczenie, a Lubinianie w umowie zawartej z Rakowem mieli opcję wykupu dwumetrowej „dziewiątki”. Z niej jednak nie skorzystali, co spotkało się z dużą krytyką w sferze medialnej. 29-latek wykazywał chęć pozostania w drużynie Leszka Ojrzyńskiego, lecz ostatecznie powrócił pod Jasną Górę. W rundzie wiosennej ubiegłego sezonu z powrotem musiał pogodzić się z rolą zmiennika. Letni transfer wydaje się więc sensownym wyborem dla Leonardo.

Egzotyczny transfer 

Leonardo Rocha niedawno ponownie łączono z przenosinami do Zagłębia Lubin. Portugalczyk obrał jednak nieco inny kierunek, a swoją karierę będzie kontynuował w Japonii. 29-latek na zasadzie transferu definitywnego przeniósł się do ostatniej drużyny japońskiej ekstraklasy, JEF United Chiba.

Kwota transakcji z udziałem Rochy nie jest znana, aczkolwiek z pewnością Raków Częstochowa zarobił na jego sprzedaży. Długość kontraktu z nowym pracodawcą napastnika nie została ujawniona. Gracz „Medalików” po czterech latach opuszcza nasz kraj, a swojego dorobku w PKO BP Ekstraklasie już nie poprawi, przynajmniej w niedalekiej przyszłości. Napastnik na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce rozegrał 99 spotkań, które okrasił 31 trafieniami oraz 4 asystami.

Dla Rakowa to aż dziewiąte pożegnanie tego lata. Ponadto z klubem zostali się m.in.: Zoran Arsenić, Ivi Lopez czy Paweł Dawidowicz. Częstochowianie nadchodzący sezon zainaugurują domowym spotkaniem z Wisłą Płock. Klub nie tylko żegna się z piłkarzami, ale także pozyskuje nowych. Do ekipy Dawida Kroczka dołączyli: Tarik Karić, Oliwier Kwiatkowski, Dieudonne Gaucho Debohi czy Jakub Jendryka, który w piątkowy wieczór definitywnie pożegnał się z Ruchem Chorzów.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze