Legia chce pozyskać reprezentanta Bułgarii


10 października 2008 Legia chce pozyskać reprezentanta Bułgarii

Właściciele warszawskiej Legii negocjują transfer piłkarza Lewskiego Sofia - Nikołaja Dimitrowa. Polacy oferują za perspektywicznego pomocnika kwotę 800 tysięcy euro. Z kolei Bułgarzy ani myślą sprzedawać swojego gracza za mniej niż milion euro. Według miejscowych mediów rozmowy pomiędzy obiema stronami wciąż trwają i mają charakter zaawansowany.


Udostępnij na Udostępnij na

Czy warszawska Legia sfinalizuje transfer utalentowanego Bułgara?
Czy warszawska Legia sfinalizuje transfer utalentowanego Bułgara? (fot. topsport.ibox.bg)

Pertraktacje na linii Warszawa-Sofia jak na razie stanęły w miejscu. Transfer blokuje właściciel klubu Todor Batkow, który już zapowiedział, że nie puści piłkarza za mniej niż milion euro. Wygląda więc na to, że włodarze Legii będą musieli głębiej sięgnąć do kieszeni, jeśli chcą jeszcze tej zimy sprowadzić perspektywicznego pomocnika na ulicę Łazienkowską. Wielkim zwolennikiem tego transferu jest trener „Legionistów” – Jan Urban.

Nikołaj Dimitrow to w opinii wielu ekspertów jeden z najzdolniejszych i najbardziej utalentowanych Bułgarskich graczy. Jego wielkie walory dostrzegł również sam Arsene Wenger, który rok temu zaprosił niespełna 21-letniego Bułgara na testy do Arsenalu Londyn. Dimitrow mimo młodego wieku już terminował w elitarnej Lidze Mistrzów. Jest on również świeżo upieczonym reprezentantem swojego kraju.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze