Lechia wyrywa jeden punkt Brunatnym

25 maja 2013 Lechia wyrywa jeden punkt Brunatnym

PGE GKS Bełchatów zremisował w Gdańsku z Lechią 1:1. Strzelcem gola dla „Brunatnych” był Bartłomiej Bartosiak, dla Lechii zaś bramkę tuż przed końcem strzelił Grzegorz Rasiak.

Lechia bardzo groźnie rozpoczęła spotkanie na PGE Arenie. Podopieczni Bogusława Kaczmarka przeprowadzili już w 3. minucie bardzo dobrą akcję, w której jeden z lechistów zagrał w pole karne, a tam z piłką minął się Ricardinho. Podopieczni Bogusława Kaczmarka z minuty na minutę coraz groźniej atakowali na bramkę Zubasa, ale bez skutku.

Grzegorz Rasiak strzelił gola wyrównującego dla Lechii tuż przed końcem spotkania (fot. Agnieszka Skórowska/iGol.pl)

W końcu w 24. minucie na prowadzenie zupełnie niespodziewanie wyszli goście. Wtedy to w pole karne lichistów z prawej strony dośrodkował Łukasz Madej, a tam znakomicie zachował się Bartłomiej Bartosiak, który wbił piłkę do bramki Buchalika. Po 10 minutach gospodarze mieli okazję wyrównać. Po dośrodkowaniu Christophera Oualembo głową na bramkę Zubasa uderzył Paweł Buzała, ale litewski bramkarz po raz kolejny popisał się świetną interwencją.

Na kolejną dawkę emocji kibice na PGE Arenie w Gdańsku czekali do drugiej połowy spotkania. W 53. minucie groźnym strzałem z główki popisał się Grzegorz Rasiak, a po chwili mocno na bramkę lichistów strzelił Mateusz Mak, ale piłkę zdołał wybić Michał Buchalik. Świetną interwencją w 71. minucie popisał się także bramkarz gości – Emilijus Zubas. Litwin znakomicie wypiąstkował bombę Frankowskiego z 25 metrów, ratując po raz kolejny „Brunatnych” przed stratą gola.

W końcu w 88. minucie Emilijus Zubas skapitulował. Gola wyrównującego dla Lechii strzelił Grzegorz Rasiak. Napastnik „Biało-zielonych” po raz kolejny odwrócił losy spotkania i dał Lechii jeden punkt.

Mecz w Gdańsku zakończył się remisem. Podopiecznym Kamila Kieresia nie udało się odnieść piątego zwycięstwa z rzędu. Wciąż jednak kontynuują oni passę meczów bez porażki – teraz mają ich już sześć. Obecnie PGE GKS Bełchatów traci dwa punkty do szczecińskiej Pogoni i trzy do Ruchu Chorzów.

Więcej o T-Mobile Ekstraklasie znajdziecie tutaj.