Lechia remisuje z Omonią

11 lipca 2011 Lechia remisuje z Omonią

Lechia Gdańsk zremisowała 2:2 z Omonią Nikozja w meczu towarzyskim. Bramki dla gdańszczan zdobywali Traore oraz testowany napastnik z Chorwacji, Darko Bodul.

07.11.2010 Polonia Warszawa – Lechia Gdańsk 1:2
07.11.2010 Polonia Warszawa – Lechia Gdańsk 1:2 (fot. Leszek Wasilewski / iGol.pl)

Spotkanie podzielone było na trzy tercje po 30 minut każda. W pierwszej zarysowała się wyraźna przewaga Omonii, która objęła dwubramkowe prowadzenie. Druga odsłona należała już do Lechii. W 53. minucie bramkę zdobył Traore, a kilka minut później po jego podaniu futbolówkę w bramce Cypryjczyków umieścił testowany Chorwat, Darko Bodul. W trzeciej tercji trener Tomasz Kafarski zdecydował się zestawić inną jedenastkę, by jak największa liczba piłkarzy miała okazję zagrać z 20-krotnymi mistrzami Cypru. Wprowadzeni zawodnicy spisali się nie najgorzej, utrzymując remis 2:2 do końca spotkania.

Skład Lechii:

I i II tercja: Małkowski – Deleu, Bąk, Vućko, Airapetian – Surma, Machaj, Nowak – Dawidowski (46 Kacprzycki), Bodul, Traore

III tercja: Pawłowski – Pietrowski, Kożans, Janicki, Andruskevicius – Kostrzewa, Poźniak, Popielarz – Sazankou, Lukjanovs, Łuczak