Larsson nie będzie managerem Celtiku?


Legenda Celtiku Glasgow, Szwed Henrik Larsson, zaprzeczył spekulacjom, jakoby miał objąć pozycję managera na Celtic Park.


Udostępnij na Udostępnij na

Po zakończeniu bogatej kariery, podczas której między innymi zdobył 242 bramki w 315 meczach w barwach „The Bhoys”, popularny „Henka” zajął się karierą trenerską i obecnie jest szkoleniowcem rodzimego klubu BOlS Landskrona. Po zwolnieniu z Celtiku Tony’ego Mowbraya był jedną z osób, którą wymieniano w gronie kandydatów na jego następcę.

Chyba już zawsze będę łączony z pracą w Celtiku. Nie ma znaczenia, co powiem, to wielki honor. Jednak moim zdaniem rozmowa o pracy, którą wykonuje ktoś inny, nie jest fair, więc nie będę o tym mówił zbyt wiele – powiedział Larsson w wywiadzie udzielonym „Scottish Daily Mail”.

Obecnie tymczasowym managerem „The Bhoys” jest były kolega Larssona z boiska, Neil Lennon. Szwed wierzy jednak, że były reprezentant Irlandii Północnej zasłuży sobie na miano pełnoprawnego szkoleniowca klubu.

Jeśli Lenny wygra Puchar Szkocji, będzie miał posadę w rękach. Jestem pewien, że mu się to uda. Wraz z Johanem Mjaellbym (były gracz Celtiku, obecnie asystent Neila Lennona przyp. red.) wiemy, co oznacza gra dla tak zasłużonego klubu. Jestem pewien, że Neil zdoła to wytłumaczyć obecnym graczom – kontynuował Szwed.

Mimo wszystko Larsson nie zaprzeczył spekulacjom, jakoby miał w przyszłości objąć posadę managera „The Bhoys”. Nigdy nie wiadomo, co przyniesie przyszłość – zakończył.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze