Kosecki: Derby rządzą się swoimi prawami


28 marca 2013 Kosecki: Derby rządzą się swoimi prawami

W najbliższej kolejce czekają nas derby Warszawy. Przed tym prestiżowym meczem wypowiedział się Jakub Kosecki, który ujawnił, że rozmawia o Polonii z jej byłymi piłkarzami.


Udostępnij na Udostępnij na

Mecz pomiędzy Legią a Polonią zawsze jest świętem dla kibiców z Warszawy. Tym bardziej atmosferę podgrzeje fakt, że w przerwie zimowej ekipę „Wojskowych” wzmocniło kilku piłkarzy z Konwiktorskiej: Tomasz Brzyski, Wladimer Dwaliszwili i Tomasz Jodłowiec.

Jakub Kosecki
Jakub Kosecki (fot. Grzegorz Rutkowski/iGol.pl)

Prowadzimy rozmowy na temat Polonii i na pewno zapytamy się nie raz Tomków i Wladimera, jak trzeba zaatakować. Poza tym nie tylko my, ale również trener wypyta dokładnie o to spotkanie, abyśmy byli odpowiednio przygotowani. Nie zdradzę jednak, o czym dyskutujemy – powiedział Kosecki.

Legia prowadzi w ligowej tabeli i po zwycięstwie nad Olimpią Grudziądz i awansie do półfinału Pucharu Polski będzie chciała kontynuować dobrą passę. Z kolei w wypadku przegranej Polonia będzie miała tylko matematyczne szanse na mistrzostwo. Jednak piłkarze Legii od czasu powrotu „Czarnych Koszul” do ekstraklasy nie potrafią wygrać na Konwiktorskiej.

Wiemy, że dawno nie wygraliśmy na tym stadionie, ale z drugiej strony podobną serię mieliśmy w Poznaniu i ją przełamaliśmy. Chcemy tego dokonać również w sobotę. Derby rządzą się swoimi prawami, podejdziemy do tego spotkania spokojnie. Jeżeli wygramy, to trzy punkty będą miały swój smaczek – twierdzi Kosecki.

Młody skrzydłowy Legii uważa, że najważniejsza dla jego drużyny będzie postawa Miroslava Radovicia. Rzeczywiście trudno się z tym nie zgodzić, bo Serb ostatnio ciągnie grę zespołu Jana Urbana. Kosecki odniósł się też do podobieństwa między nim a Miłoszem Przybeckim:

Faktycznie, ja i Miłosz jesteśmy podobni i fizycznie, i na boisku. Nasze pojedynki powinny być ciekawe, ale mnie interesuje sukces drużynowy. Ostatnio spotkałem się z tym chłopakiem, trochę się pośmialiśmy z tych porównań. Cieszy, że młodzi zawodnicy odgrywają coraz większe role w klubach ekstraklasy.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze