Konferencja prasowa z Frankiem Rijkaardem


Trener FC Barcelony Frank Rijkaard wziął dzisiaj udział w ostatniej konferencji prasowej przed jutrzejszym meczem ligowym z Levante. Holender stwierdził, że piłkarze muszą skupić się więcej na własnej grze niż na meczach pierwszego w tabeli Realu Madryt.


Udostępnij na Udostępnij na


Barca w ostatnim meczu ligowym wygrała na wyjeździe po wspaniałym meczu z Real Saragossa 1:2. Real Madryt również grał na wyjeździe, jednak przegrał z Real Betis 2:1. FC Barcelona dzięki temu zyskała bardzo ważne trzy punkty w tabeli i traci do Królewskich pięć punktów.

Rijkaard nie chce, aby jego piłkarze wiedzieli dość dużo o meczach Real’u.

Real Madryt jest pierwszy w tabeli, bowiem grają od samego początku bardzo dobrze. To zespół, który jest bardzo dobrze przygotowany do tego sezonu. Każda drużyna ma na celu wygranie z nimi. Ale jak wiadomo nie jest to takie łatwe” – powiedział manager Barcy.

Thierry Henry i Deco nie zostali powołani na mecz z Levante, ponieważ Ci dwaj zawodnicy zagrali bardzo dobry mecz w Lidze Mistrzów Z Celtic’em. Rijkaard dał im odpocząć i ma nadzieje, że będą w pełni formy na czwartkowy mecz z Valencią.

Sądzę, że to konieczne, by pozwolić odpocząć tym piłkarza. Mamy dużo piłkarzy, którzy mogą ich zastąpić w meczu z Levante. Mamy przed sobą jeszcze wiele meczy i dlatego postanowiłem, aby ta dwójka wypoczeła„.

Barca zagrała wspaniały mecz w Lidze Mistrzów. W pierwszym meczu 1/8 finału wygrała w Glasgow z Celtic’em 3:2. Wspaniały mecz zaliczył Ronaldinho, który zaczyna powracać do najwyższej formy. Frank Rijkaard chwalił Brazylijczyka za pracę jaką włożył w to, aby wrócić do formy.

Ronaldinho bardzo ciężko pracował indywidualnie. To jest odpowiedni moment na to, by stawiać na niego od pierwszych minut. Zespół tego potrzebuje. Dostał ode mnie szansę na grę i ją wykorzystał. Zademonstrował poprawę. Cieszę się z tego powodu, ale on musi nadal ciężko trenować i utrzymywać jak najdłużej formę. Jeśli to możliwe jeszcze ulepszać swoje umiejętności„.

Chociaż Barca jest faworytem meczu z Levante, Rijkaard przyznaje, że nie mają trzech punktów „w kieszeni”.

To nie jest pewne, czy wygramy. Levante gra ostatnio bardzo dobrze i musimy uważać„.

Na koniec, Rijkaard spytany został o sytuacji Valenci.

Nie mogę wypowiedzieć się na ten temat. Valencia to dobry zespół. Czeka nas trudny mecz„- zakończył Frank Rijkaard.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze