Kolejna kompromitacja PSV (wideo)

W 16. kolejce Eredivisie PSV Eindhoven przegrało na własnym stadionie z Vitesse Arnhem aż 2:6. Drużyna Phillipa Cocu spadła na dziesiąte miejsce w tabeli.

Przed spotkaniem wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały, że PSV w rywalizacji z Vitesse będzie miało duże problemy. W pierwszej połowie nic nie zwiastowało katastrofy, co prawda to przyjezdni z Arnhem jako pierwsi strzelili gola, jednak przed przerwą Memphis Depay zdołał wyrównać stan rywalizacji. Na początku drugiej części spotkania nie wiedzieliśmy bramek, ale od 66. minuty piłkarze rozstrzelali się na dobre i trafiali do siatki aż sześć razy, a pięć goli zdobyli zawodnicy Vitesse.

PSV w ostatnich siedmiu ligowych spotkaniach ugrało tylko dwa punkty. Jak na drużynę z mistrzowskimi aspiracjami to zdecydowanie za mało. Ekipa jest w dużym kryzysie, a mistrzowski tytuł powoli zaczyna uciekać. Strata drużyny z Eindhoven do liderującego Vitesse wynosi aż trzynaście oczek.