KNVB Beker: Ajax w półfinale

Podopieczni Franka De Boera rozprawili się w ćwierćfinałowym spotkaniu Pucharu Holandii z NAC Breda, pewnie triumfując 4:1 (2:1). Gospodarze, choć początek mieli niemrawy, zdołali efektownie pokonać rywala.

Od początku Ajax na boisku wyglądał bardzo przeciętnie. Efektem nieporadności gospodarzy był gol na 0:1 już w 8. minucie gry. Gracze Franka De Boera szybko się jednak otrząsnęli, zdając sobie sprawę, że o awansie decyduje tylko jedno spotkanie. Już po nieco ponad pół godzinie gry na tablicy świetlnej widniało 2:1. Ajax do szatni schodził z prowadzeniem, lecz musiał się mieć na baczności w drugiej odsłonie.

Ta przez znaczną część nie porywała, chociaż i w niej zarówno gospodarze, jak i goście z Bredy mogli trafić do siatki. Ajax miał przewagę i nieskuteczność mogła ich drogo kosztować. Na szczęście, dopiął swego w 82. minucie. Anita zupełnie niepilnowany przez defensorów Bredy nie miał problemów z trafieniem do siatki. Niespełna minutę później było 4:1. Wisienkę na torcie postawił Miralem Sulejmani, który strzałem zewnętrzną częścią stopy umieścił futbolówkę w okienku bramki.

Ajax AmsterdamNAC Breda 4:1 (2:1)
18′ De Jong, 35′ Sulejmani (k.), 82′ Anita, 83′ Sulejmani – 8′ Idabdelhay