Kamil Białkowski: Nie składamy broni

22 września 2013 Kamil Białkowski: Nie składamy broni

W smutnych nastrojach boisko opuszczali piłkarze Polonii Bytom. Kilka słów po meczu powiedział pomocnik zespołu z Górnego Śląska, Kaim Białkowski, którego uważa, że remis byłby najlepszym rezultatem.

Drużyna Polonii Bytom przegrała w Poznaniu z Wartą 1:2. Goście z Górnego Śląska zacięcie walczyli o to, aby wywieść ze stolicy Wielkopolski przynajmniej jeden punkt, ale nie udało się im tego dokonać.

Piłkarze Polonii Bytom podczas meczu z Zawiszą Bydgoszcz
Piłkarze Polonii Bytom podczas meczu z Zawiszą Bydgoszcz (fot. Anna Kaszuba / iGol.pl)

Po meczu kilka słów powiedział pomocnik gości, Kamil Białkowski. Zawodnik twierdzi, że remis najlepiej odzwierciedliłby obraz sobotniego widowiska: – Uważam, że remis był w naszym zasięgu i byłby sprawiedliwym wynikiem. Obie drużyny miały swoje sytuacje, a w drugiej połowie zdecydowanie przejęliśmy inicjatywę, ale niestety nie udało się wygrać.

Zwrócił on również uwagę na błędy w formacji defensywnej. Przyznał, że momentami gra wyglądała bardzo dobrze, lecz kolejny raz nastąpiło rozluźnienie, czego konsekwencją była strata kolejnej bramki: – Mieliśmy moment nieuwagi. Wyszliśmy na boisko pełni skoncentrowania i zaczęliśmy od pierwszej minuty przegrywać 0:1. Natomiast później udało nam się wyrównać i cała gra zaczęła lepiej wyglądać, ale kolejny raz straciliśmy bramkę. Staraliśmy się podnieść. W grze wyglądało to nieźle, ale nie przełożyło się na bramki. Nie składamy broni i dalej walczymy o jak najwyższe miejsce w ligowej tabeli.