Redakcja

Kaczki transferowe #6: Legia z nowym trenerem? Fischer w Boro


Plotek dzień szósty! Dziś o nowym kontrakcie Busquetsa, odejściu Czerczesowa i wypożyczeniu Alvarinho.


Udostępnij na Udostępnij na

Kto: Sergio Busquets

Skąd: FC Barcelona

Dokąd: FC Barcelona

Status: Oficjalnie

Sergio Busquets przedłużył swoją umowę z Katalończykami. Jak poinformowała w piątek FC Barcelona, klub dogadał się z zawodnikiem w sprawie nowego kontraktu, obowiązującego do 30 czerwca 2021. Nowa umowa zawiera klauzulę w wysokości 200 milionów euro.


Kto: Adrian Gula

Skąd: MSK Żilina

Dokąd: Legia Warszawa

Status: W przypadku odejścia Czerczesowa

Legia negocjuje przedłużenie umowy ze Stanisławem Czerczesowem. Nie jest ona jednak jedynym klubem, który interesuje się rosyjskim szkoleniowcem. 52-latek zwleka z decyzją o pozostaniu w Legii, kusi go bowiem kilka rodzimych klubów. „Wojskowi” mają podobno już plan rezerwowy: jeżeli „Niedźwiedź” zdecyduje się opuścić Łazienkowską, do Warszawy ma zostać sprowadzony Adrian Gula. 40-latek trenuje aktualnie MSK Żilina, z którą w minionym sezonie zajął piąte miejsce. Rok wcześniej zażarcie walczył o awans do Ligi Mistrzów, ale na ostatniej prostej silniejszy okazał się Athletic Bilbao. Wszystko powinno wyjaśnić się na dniach.


Kto: Martin Skrtel

Skąd: FC Liverpool

Dokąd: Besiktas Stambuł

Status: Info od agenta

Obrońca Liverpoolu jasno deklaruje, że ma zamiar opuścić Anfield. Jak wyjawił słowackiej telewizji agent piłkarza Karol Csonto, Besiktas jest jednym z zainteresowanych klubów, ale nie zostało jeszcze osiągnięte porozumienie. Turecki klub proponuje za 31-latka 6 milionów funtów. Defensor, który od grudnia tylko raz wystąpił w pierwszym składzie „The Reds”, jest otwarty na transfer.


 

Kto: Sadio Mane

Skąd: FC Southampton

Dokąd: FC Liverpool

Status: Plotka

Po tym, jak ściągnięcie Mario Goetzego okazało się niepowodzeniem, Juergen Klopp zarzucił sieć na piłkarza Southamptonu. Sadio Mane ma bardzo podobny profil do reprezentanta Niemiec, jest jednak starszy, a jego CV jest uboższe. Senegalczyk wyceniany jest na „ponad 20 milionów funtów”.


Kto: Alvarinho

Skąd: Jagiellonia

Dokąd: Śląsk

Status: Zgoda na wypożyczenie

Po spadku z ekstraklasy Alvarinho znalazł ratunek u Michała Probierza, który szukał następcy Nikiego Dzalamidze. „Alvaro” okazał się jednak jednym z największych niewypałów transferowych i większość sezonu spędził w rezerwach, choć nawet tam spisywał się przeciętnie. Dziś pomocną dłoń wyciąga do niego Mariusz Rumak, czyli trener, pod którego wodzą Portugalczyk spisywał się najlepiej. – Z naszej strony jest zgoda na wypożyczenie Alvarinho z opcją transferu definitywnego – oświadczył Cezary Kulesza.


Kto: Viktor Fischer

Skąd: Ajax Amsterdam

Dokąd: FC Middlesbrough

Status: Oficjalnie

Już wczoraj media podawały informacje, że tylko testy medyczne dzielą byłego już kolegę klubowego Arka Milika od transferu do Premier League. Duński prawoskrzydłowy to pierwszy transfer „Boro” w tym sezonie, do drużyny dołączy po zgrupowaniu kadry i krótkich wakacjach. Anglicy wydali na Fischera około 4 milionów funtów.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze