Janota gwiazdą Eerste Divisie

Był jednym z najlepszych piłkarzy młodego pokolenia reprezentujących barwy Feyenoordu Rotterdam. Niestety szefowie klubu uznali, że nie jest im potrzebny. Teraz jest gwiazdą Eerste Divisie i wspólnie z kolegami walczy o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Michał Janota kilka lat temu razem z Feyenoordem Rotterdam walczył przeciwko Lechowi Poznań w fazie grupowej Pucharu UEFA. Mimo dobrych recenzji, jakie zbierał w młodzieżowych zespołach drużyny z Rotterdamu, zdecydował się na wypożyczenie do lokalnego Excelsioru. Możliwość gry w zespole, który w większości składał się z młodych zawodników Feyenoordu sprawiła, że Polak dalej mógł rozwijać swój talent.

Po zakończeniu sezonu Michał Janota zdecydował się związać z Go Ahead Eagles i, jak pokazują ostatnie mecze, wyszło mu to na dobre.

Wczoraj drużyna Polaka na własnym obiekcie podejmowała FC Dordecht, mimo że oba zespoły prezentują podobny poziom, to nic nie wskazywało na to, że będziemy świadkami wielkiego widowiska.

Spektakl, którego bohaterami byli piłkarze GAE, rozpoczął się w 12. minucie, kiedy to bramkę z rzutu karnego zdobył Koen van der Biezen. Przewaga piłkarzy Go Ahead Eagles z minuty na minutę wzrastała, w efekcie czego kibice zgromadzeni w Deventer mogli oglądać fantastycznego hat-tricka zdobytego przez Luisa Pedro.

Po zmianie stron do głosu doszedł Polak. Michał Janota najpierw w 49. a później w 56. minucie podwyższył wynik spotkania na 6:0. Później do bramki rywala trafili Dennis Hollart i Freek Heerkens, a GAE wygrali aż 8:0.

Byłem bardzo szczęśliwy, ale bardziej cieszyłem się z naszej gry i z tego, że wygraliśmy tak ważny mecz – powiedział Janota.

Fantastyczna gra Polaka sprawiła, że w najbliższym czasie Michał Janota może zmienić barwy klubowe i wrócić do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Liczę na to, że zgłosi się po mnie jakiś klub z Eredivisie. Jednak w przypadku, gdy Go Ahead Eagles awansuje, to wtedy zostanę w tym klubie na dłużej – zakończył Michał Janota.