Hinkel wróci do Bundesligi?


Obrońca, Andreas Hinkel, który od lipca jest bezrobotny, od wtorku trenuje razem ze swoją byłą drużyną, VfB Stuttgart. Piłkarz najchętniej wróciłby do Bundesligi.


Udostępnij na Udostępnij na

Szkoda, że temat Andreasa został tak wyolbrzymiony. Nie zasłużył na to – mówi dyrektor sportowy VfB, Fredi Bobic, o plotkach dotyczących zawodnika. Bobic jeszcze kilka tygodni temu wykluczył jego powrót do Stuttgartu. – Ale w piłce nic nie jest nieprawdopodobne. Wszystko okaże się w najbliższych dniach, nie chcemy składać obietnic – dodaje Bobic.

Hinkel grał w Stuttgarcie przez 14 lat, zaczynając od zespołów młodzieżowych. W 2006 roku opuścił VfB, rozczarowany faktem, że nie został powołany do reprezentacji Niemiec na mistrzostwa świata we własnym kraju. Po przygodach z Sevillą i Celtikiem Glasgow wrócił do kraju, by tam utrzymać formę i znaleźć nowy klub.

– Sytuacja była ciężka. Musiałem trenować sam, sam się motywować. Po kontuzji jeszcze sporo brakuje mi do dobrej formy, chciałbym teraz szybko nadrobić zaległości – przyznał piłkarz.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze