Hiddink: Arszawin podniesie prestiż rosyjskiej piłki


Guus Hiddink, pomimo pełnienia funkcji menadżera Chelsea Londyn, nie przestał być selekcjonerem reprezentacji Rosji. Właśnie w tej roli holenderski szkoleniowiec skomentował występ swojego podopiecznego, Andrieja Arszawina, w ostatniej kolejce Premiership.


Udostępnij na Udostępnij na


Opiekun Sbornej ocenił, że proces adaptacji rosyjskiego napastnika w lidze angielskiej przebiega prawidłowo, a sam zawodnik czuje się w niej coraz lepiej. Świadczy o tym między innymi jego postawa w ostatniej serii spotkań, kiedy to dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

Widziałem ten mecz. i widziałem gola, którego strzelił. To była najwyższa klasa światowa. Bardzo się cieszę, że Andriej tak szybko zaczął przynosić pożytek Arsenalowi. Na boisku już popisuje się niestandardowymi podaniami i umiejętnościami znalezienia partnera, któremu należy zagrać piłkę. To prawdziwy lider. Widać, że bardzo dobrze zaadaptował się na Emirates Stadium, że został tam przyjęty, że jest wśród swoich. Proszę mi uwierzyć, on podniesie prestiż rosyjskiej piłki za granicą – wyraził się o swoim reprezentacyjnym podopiecznym Hiddink.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze