Dyrekcja sportowa FC Barcelony nie próżnuje. Po raz kolejny klub z Camp Nou sięga po młodą perłę europejskiego futbolu. Tym razem wybór Dumy Katalonii padł na Giorgiego Chanturie. Początkowo młody zawodnik trafi do Juvenil B, zespołu prowadzonego przez Sergiego Barjuana.
Kataloński klub słynie z promowania młodych zawodników, którzy odpowiednio kształtowani przechodzą kolejne szczeble w klubowej hierarchii. Przykładem piłkarskiej strategi FC Barcelony mogą być osoby Xaviego, Iniesty oraz Messiego
Pomimo iż Gruzja nie jest piłkarską potęgą, Chanturia uznawany jest za wielki talent europejskiego formatu. Gruzin po raz pierwszy zwrócił na siebie uwagę dobrymi występami w Dana Cup. Po trzech latach Chanturia trafił do słynnej akademii FC Barcelony, gdzie może doskonalić swoje umiejętności.