Gretna wygrywa na pożegnanie

14 maja 2008 Gretna wygrywa na pożegnanie

Spadkowicz z pierwszej ligi szkockiej - Gretna w swoim wczorajszym meczu, ostatnim w szeregu najlepszych drużyn w Scottish Premier League pokonała niespodziewanie Heart of Midlothian 1:0.

Zasłużona radość po zasłużonym awansie piłkarzy Gretny FC.
Zasłużona radość po zasłużonym awansie piłkarzy Gretny FC. (fot. shedendblues.com)

Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w doliczonym czasie gry drugiej połowy Gevin Skelton. W tym meczu zagrał także Polak – Artur Krysiak, który wszedł na murawę Fir Park w 64. minucie spotkania zastępując pierwszego bramkarza Gretny Grega Fleminga.

Zespół z Edynburga mecz musiał kończyć w „dziesiątkę”, bowiem już w 27. minucie arbiter – John Underhill ukarał czerwoną kartką Gary’ego Glena, który jest jednym z najzdolniejszych zawodników Hearts.