Gerets w Sevilli?


Nie ustają spekulacje na temat nowego szkoleniowca Sevilla FC. Dwukrotnych zdobywców Pucharu UEFA obecnie prowadzi Manolo Jimenez. Jednak kierownictwo nie jest zadowolone z efektów jego pracy. Na jego następcę typowany jest Eric Gerets.


Udostępnij na Udostępnij na


Zainteresowanie Geretsem wzrosło po sukcesach jakie pod wodzą Belga zaczęła odnosić Olympique Marsylia. Klub aktualnie zajmuje drugie miejsce w tabeli Ligue 1 i wciąż ma realne szanse na pierwszą od ośmiu lat detronizacją imiennika z Lyonu. Zainteresowana jego pozyskaniem Sevilla okupuje dającą jej możliwość uczestnictwa w przyszłorocznej Lidze Mistrzów trzecią lokatę. Szefowie teamu z Estadio Sanchez Pizjuan chcieliby, aby w tych elitarnych rozgrywkach ich ekipę poprowadził doświadczony trener z sukcesami.

Mam świetne relacje z kierownictwem Sevilli. Bardzo lubię Hiszpanię, dlatego z przyjemnością pracowałbym z tym klubem. Ostatnimi laty piłkarze tej drużyny osiągnęli fantastyczne rezultaty, ale przekonamy się, czy to jest wszystko, na co stać tę drużynę. – powiedział Gerets. Przeprowadzka na Półwysep Iberysjki byłaby mu na rękę. We Francji, pomimo dobrych wyników Marsylli, Belg jest wciąż krytykowany i raczej nie przedłuży kończącego się w czerwcu kontraktu z „Olimpijczykami”.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze