Gdzie trafi Caceres?


Chelsea Londyn złożyła ofertę kupna urugwajskiego obrońcy Martina Caceresa, który aktualnie występuje w Recreativo.


Udostępnij na Udostępnij na

20-latek grający zarówno na lewej jak i w środku obrony jest do końca sezonu wypożyczony z Villarrealu do Recreativo Huelva.

Martin_Caceres
Martin_Caceres (fot. transfermarkt.de)

W lutym zeszłego roku podpisał on z Villarrealem 5-letni kontrakt po imponującym występie na Mistrzostwach Świata U-20.  W trakcie trwającego sezonu miał się ograć na wypożyczeniu i przystosować do warunków życia w Hiszpanii, tymczasem jego świetna gra zwróciła już uwagę największych europejskich klubów.

Zapytanie w sprawie transferu złożył już Real Madryt. Wcześniej właściciel Chelsea Roman Abramovich zaproponował Hiszpanom 10. milionów euro, lecz jego oferta została odrzucona.

Caceres ma w kontrakcie zapisaną klauzulę odstępnego wynoszącą 20. milionów euro. Wydaje się, że ta kwota nie powinna stanowić problemów zarówno dla Realu czy Chelsea, która jest zdeterminowana na transfer i nie ma zamiaru się poddawać.

Mówi się, że dyrektor sportowy Villarrealu Jose Manuel Llaneza na początku miesiąca poleciał do Londynu na rozmowy z Abramovichem.

Sprawa transferu może nie być taka łatwa, ponieważ hiszpański klub myśli o powrocie do Ligi Mistrzów, a Caceres mógłby im w tym znacząco pomóc.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze