Fornalik wspomina Wyrobka


Selekcjoner reprezentacji Polski, Waldemar Fornalik, bardzo dobrze znał zmarłego przed tygodniem Jerzego Wyrobka. Fornalik często rozmawiał z legendą Ruchu Chorzów.


Udostępnij na Udostępnij na

Waldemar Fornalik od urodzenia związany jest ze śląską piłką nożną, więc bardzo dobrze znał trenera Jerzego Wyrobka. Był on legendą Ruchu Chorzów, zmarł 26 marca, a w miniony piątek odbył się jego pogrzeb. – To był przede wszystkim wspaniały człowiek. Nie znam osoby, która powiedziałaby inaczej. Nie znam osoby, która powiedziałaby, że Jurek jej podpadł. Gwarantuję, że mógłby pan teraz zadzwonić do 100 ludzi, a wszystkie opinie byłyby podobne. Dobre – powiedział selekcjoner reprezentacji Polski.

Fornalik jako zawodnik grał w Ruchu Chorzów, którego trenerem był wówczas właśnie Wyrobek. Selekcjoner „Biało-czerwonych” bardzo dobrze wspomina tamten okres w swojej karierze. – Jurek zawsze z optymizmem patrzył na życie. Bagatelizował problemy, co dobrze wpływało także na ludzi, którzy go otaczali. Ta jego pogodność naprawdę była wielka. Życie przecież nie szczędziło mu problemów, pracował w wielu klubach w trudnych warunkach. Uśmiech jednak nie znikał z jego twarzy – dodał.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze