Feyenoord rozgromił Nijmegen

Feyenoord Rotterdam gładko rozprawił się z NEC Nijmegen w meczu siódmej kolejki Eredivisie, wygrywając 5:1. Pojedynek miał dwóch bohaterów, pierwszym był Grazioano Pelle, zdobywca dwóch bramek w pierwszej ołowie, drugim Lex Immers, strzelec trzech goli w drugiej części spotkania.

Wynik bezbramkowy w meczu pomiędzy piątą i dziesiątą drużyną utrzymywał się zaledwie przez kwadrans. Wyżej notowany Feyenoord objął prowadzenie w 16. minucie za sprawą włoskiego snajpera – Graziano Pelle. Duży udział przy tej bramce miał Daryl Janmaat, który zapisał się do statystyk jako asystent po dokładnym dośrodkowaniu na głowę włoskiego snajpera. Tuż przed końcem pierwszej połowy Pelle raz jeszcze znalazł sposób na pokonanie Gabora Babosa i do szatni gospodarze schodzili z dwubramkową zaliczką.

Tuż po wznowieniu gry Geert Roorda dopuścił się faulu w polu karnym. Czujny arbiter zauważył to przewinienie i podyktował rzut karny dla gospodarzy. Z jedenastu metrów celnie uderzył Lex Immers i gospodarze mieli już w tym momencie trzy bramki przewagi. Jednak chwilę później została ona zmniejszona, a wszystkiemu winny był Soeren Rieks. Duńczyk, który strzelił kontaktowego gola dla ekipy z Nijmegen.

Potem w piłkę grał już tylko Feyenoord, a strzelał wyłącznie Lex Immers. Środkowy napastnik „Portowców” wpisał się na listę strzelców najpierw w 63., a potem w 85. minucie. Przy tym ostatnim trafieniu słowa uznania należą się Jordy’emu Clasie, który znakomicie podał piłkę do Immersa, który przy tym strzale skompletował hat-tricka.

Feyenoord po tym spotkaniu awansował na czwarte miejsce w tabeli, lecz jeśli PSV Eindhoven wygra niedzielny pojedynek z Venlo, „Portowcy” po siedmiu meczach będą zajmować piątą lokatę.