Falkirk wygrywa z Hearts

We wczorajszym spotkaniu kończącym 36. kolejkę Scottish Premier League Falkirk na własnym obiekcie pokonał Heart of Midlothian 2:1. Bohaterem spotkania został zawodnik Falkirk - Thomas Scobbie, który zdobył pierwszą bramkę, a przy drugiej asystował.

Od początku pierwszej połowy atakowali podopieczni Johna Hughes’a.Jednak nie potrafili oni pokonać dobrze broniącego w tym meczu Banks’a. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa meczu zakończy się bezbramkowym remisem, wtedy po dośrodkowaniu Pedro Moutinho bramkę strzałem głową zdobył Thomas Scobbie.

Kilka minut po wznowieniu gry Falkirk zadał kolejny cios. Tym razem bramkę zdobył Carl Finnigan, któremu piłkę głową zgrał Thomas Scobbie. Honorową bramkę dla Hearts zdobył Litwin – Deividas Cesnauskis, który pokonał bramkarza „The Bairns” mocnym strzałem w okienko bramki.

To spotkanie nie zmieniło w żaden sposób układu tabeli, tylko trzy punkty zdobyte przez Falkirk przybliżyły ich do wczorajszego rywala na odleglość dwóch oczek.