Eredivisie: Remis PSV, wysokie zwycięstwo Ajaxu

Ajax odniósł kolejne zwycięstwo, remis Utrechtu z Alkmaar, kolejna, czwarta z rzędu wygrana NEC i sensacyjny remis PSV na wyjeździe z Rodą to wynik niedzielnych spotkań zamykających 29. kolejkę Eredivisie.

Ajax – Willem II 4-1 ( 2-1 )

Planowe zwycięstwo Ajaxu. Jednak na Amsterdam Arena jako pierwsi bramkę zdobyli goście. W 18. minucie piłkę w siatce umieścił Frank Demouge. Dziesięć minut później wszystko wracało do normy i Huntelaar strzelił swoją 27. bramkę. Pierwszą połowę zakończył gol Luisa Suareza.
  W drugiej połowie rządził już tylko Ajax, a w zasadzie Suarez. Udokumentował to w 51. i 88. minucie co się złożyło na hat-tricka. Tym samym Urugwajczyk ma koncie już 14 trafień. Ajax zwyciężył bez większego wysiłku i zbliżył się do swojego konkurenta w walce o mistrzostwo Eredivisie.

FC Utrecht – AZ Alkmaar 2-2 ( 0-0 )

Remisem zakończyło się spotkanie drużyn ze środka tabeli. Pierwsz połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.
  Pierwsi bramkę strzelili goście w 53. minucie za sprawą Demy’ego de Zesuwa. W 62. minucie wyrównał były piłkarz Ajaxu, Cedric Van der Gun. Bliscy zwycięstwa piłkarze Utrechtu byli w 84. minucie, bowiem na prowadzenie wyprowadził ich Kevin Vandenbergh.
 Jednak w 90. minucie wyrównał Monuir El Hamdaoui i goście wyjechali z Nieuw Galgenwaard z jednym punktem.

NEC – Sparta Rotterdam 4-2 ( 0-1 )

Świetną passe podtrzymali piłkarze NEC i odnieśli czwarte z rzędu zwycięstwo. Mimo, iż w całym spotkaniu padło sześć bramek, to jednak pierwsza połowa nie obfitowała w nie. Tylko jeden strzał trafił do bramki i to już na początku meczu. W 3. minucie Marvin Emnes strzelił swoją piątą ligową bramkę w tym sezonie.
  W drugiej części gry przez dosyć długi czas piłkarzom obu drużyn nie udało się zmienić wyniku. Uczynił to dopiero w 61. minucie Kelvin Bobson doprowadzając do remisu. Radość ta nie trwała zbyt długo. Trzy minuty później drugą bramkę w meczu strzelił Emnes i znów Sparta wygrywała ( 2-1 ).
  Na kolejne bramki kibice musieli czekać do 81. minuty, gdy obrońca Patrick Pothuizen trafił do bramki Haralda Wapenaara, dla którego był to dopiero szósty występ w tym sezonie w Eredivisie. A więc był remis 2-2. Pothuizen  strzelił gola także pięć minut po tym jak uczynił to po raz pierwszy. Wynik ustalił w 90. minucie Youssef El Akchaoui i tym samym NEC pokonało Spartę 4-2.

Roda – PSV 1-1 ( 0-0 )

Remis ten można nazwać niespodzianką, jeśli nie sensacją. Bezbramkowa, pierwsza połowa mogła rozczarować.
  Dopiero po kwadransie drugiej połowy w 61. minucie Jefferson Farfán wyprowadził na PSV na prowadzenie. Goście mogli sobie dopisać prawie trzy punkty. No tak, ale prawie, a dopisać dzieli wielka przepaść. W 90. minucie do remisu doprowadził obrońca Rody Marcel Meeuwis. Mistrzowie Holandii wracali do Eindhoven tylko z jednym punktem, co może mieć wielkie znaczenie w tabeli końcowej Eredivisie.