Dyrektor „Śląskiego” o „Bytomskim”


Mecz Polonii Bytom z sosnowieckim Zagłębiem przyciągnął uwagę dyrektora Stadionu Śląskiego, pana Marka Szczerbowskiego, który z zaciekawieniem przyglądał się nie tylko spotkaniu, ale i zmodernizowanemu obiektowi w Bytomiu.


Udostępnij na Udostępnij na

Jak się podobało widowisko?

Był to dobry mecz, w dodatku na zmodernizowanym stadionie, po raz pierwszy przy sztucznym oświetleniu w Bytomiu i na nowej murawie. Ten obiekt bardzo mi się podoba. Piłkarsko? Średnia klasa ligowa w Polsce.

No właśnie, mam wrażenie, że czasem pan wolał rozglądać się po trybunach niż oglądać spotkanie.

Jeśli pierwszy raz siedzi się na nowym stadionie to wszystko co się dzieje bywa czasem równie interesujące jak mecz. W Bytomiu mamy sztuczne oświetlenie, nową murawę i krzesełka, prawie 7 tys. kibiców, specjalne nagłośnienie. A Polonia naprawdę gra lepiej niż jesienią.

Ma szansę na utrzymanie w pierwszej lidze?

Tak, po dzisiejszej grze jestem przekonany, że to jest zespół, który ma bardzo duże szanse na utrzymanie. Gra z pierwszej piłki i świetnie sobie radzi w środkowej strefie boiska. To zupełnie inna piłka, niż ta którą widziałem w ostatnich trzech meczach na jesieni w Bytomiu.

Kibice śpiewali: Zagłębie III liga. Naprawdę jest tak źle?

Tego nie wiem. To dopiero początek rundy wiosennej. Zagłębie jest w bardzo trudnej pozycji, ale nie do końca. Matematyka podpowiada, że mają jeszcze szanse.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze