Djurdjević: Kibice cierpią


15 maja 2011 Djurdjević: Kibice cierpią

Lech Poznań ograł na własnym obiekcie Ruch Chorzów 1:0 i nadal ma szansę na grę w europejskich pucharach. Z punktów oraz ze stylu gry „Kolejorza” cieszył się zawodnik mistrzów Polski, Ivan Djurdjević.


Udostępnij na Udostępnij na

Ivan Djurdjević i Luis Henriquez powstrzymują Alessandro Del Piero
Ivan Djurdjević i Luis Henriquez powstrzymują Alessandro Del Piero (fot. Hanna Urbaniak / iGol.pl)

Serb podkreśla, że w spotkaniu z Ruchem lechici chcieli przede wszystkim zabezpieczyć się przed ewentualnymi kontratakami zespołu z Chorzowa. Zdaniem Djurdjevicia, Lech zagrał bardzo dobre spotkanie i słusznie zdobył trzy punkty. Doświadczony zawodnik odniósł się również do protestu kibiców, którzy przez niemal całe spotkanie nie dopingowali drużyny, wyrażając swój protest przeciwko zamykaniu stadionów.

Widzieliśmy, że Ruch będzie bardzo groźny z kontrataku, ale myślę, że wraz z defensywnymi pomocnikami skutecznie ograniczaliśmy ich poczynania. Mieliśmy przewagę przez cały mecz i mogliśmy wygrać wyżej. Dziś chodziło jednak wyłącznie o punkty i zwycięstwo. Dzięki temu mogliśmy podziękować kibicom, którzy w końcówce już nie wytrzymali i zaczęli śpiewać. Przeczuwałem, że tak się stanie. Mecze z Ruchem i Górnikiem idealnie pokazały, jak oni cierpią. Dziś po raz kolejny udowodnili, że piłka nożna jest właśnie dla nich – powiedział Djurdjević.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze