Dick Advocaat: Wiemy, co mamy zrobić


13 kwietnia 2013 Dick Advocaat: Wiemy, co mamy zrobić

W najbliższą niedzielę dojdzie do starcia na szczycie holenderskiej Eredivisie. Zwycięstwo PSV Eindhoven nad Ajaksem Amsterdam na Philips Stadium sprawi, że obie drużyny zrównają się punktami w tabeli.


Udostępnij na Udostępnij na

Trener PSV zauważył, że klasyk w tym roku jest szczególnie ważny, gdyż liga jest bardzo wyrównana i walka o mistrzostwo będzie trwała do ostatniej kolejki. Za plecami zespołu z Eindhoven jest gęsto. Vitesse Arnhem ma tyle samo oczek, a Feyenoord Rotterdam tylko punkt straty.

– Wszyscy wiedzą, jak ważne jest to spotkanie. Wychodzimy w niedzielę na boisko po to, aby wygrać i przedłużyć nadzieję na mistrzowski tytuł mówił Advocaat.

Dick Advocaat
Dick Advocaat (fot. Psv.nl)

Holender przypominał, że udało im się już raz w tym sezonie wygrać z Ajaksem w walce o tarczę Johana Cruyffa, a z poniesionej porażki w lidze zawodnicy wyciągnęli już odpowiednie wnioski. Komplementował również rywali, podziwiając ich różnorodność i ciekawy styl:

Myślę, że Ajax prezentuje atrakcyjny futbol. Ma szereg doświadczonych pewniaków oraz utalentowaną młodzież w pierwszym składzie. Franck de Boer zasługuje na pochwałę.

Wyjątkową uwagą ze strony obrońców PSV powinien zostać obdarzony Siem de Jong. Napastnik ma niesamowitą umiejętność zdobywania bramek w meczach z ekipą Advocaata. Do tej pory strzelił ich sześć. Czy powiększy swój dorobek w niedzielę?

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze