Co z tą ekstraklasą?


Punkt 12 rozpoczęło się nadzwyczajne posiedzenie PZPN podczas, którego działacze będą musieli podjąć decyzję co dalej z naszą ligą. Po wczorajszych decyzjach Trybunału Arbitrażowego przy PKOL sprawa nie co się skomplikowała.


Udostępnij na Udostępnij na

Na posiedzeniu PZPN pojawili się przedstawiciele Ekstraklasa SA., telewizji Canal Plus i Telewizji Polskiej, która pokazywać będzie tylko piątkowe spotkania. Całe zamieszanie powstało po uchyleniu decyzji PZPN o degradacji Widzewa Łódź i Zagłębia Lubin. Zgodnie z nową decyzją, oba zespoły wróciły do Ekstraklasy a drużyny, które wcześniej zajęły ich miejsca będą grały w I lidze. Choć w szeregach działaczy pojawiła się nowa propozycja. Jerzy Engel zaproponował dwa rozwiązania: „Można całkowicie odrzucić decyzję trybunału, ale to spowoduje pewne sankcje. Minister sportu mógłby wtedy wprowadzić do PZPN kuratora”. Druga propozycja dotyczy poszerzenia liczby zespołów o Widzew i Zagłębie, co dałoby 18 zespołów. Z tego co już wiadomo, to trenerzy zgodzili się na takie rozwiązanie.  Warto również dodać, że Michał Listkiewicz jest na urlopie co pokazuje, jak bardzo zależy mu na polskiej piłce.

Jednak zmiana

Na początku informowaliśmy, że PZPN podjął decyzję, iż pierwsza kolejka Ekstraklasy zostanie rozegrana w dotychczasowym terminie czyli 25 lipca. Jednak po posiedzeniu PZPN i gości, prezes Ekstraklasa SA. Andrzej Rusko powiedział, że rozgrywki ruszą ale od drugiej kolejki.

„To Ekstraklasa SA prowadzi rozgrywki na mocy umowy zawartej z PZPN. I to Ekstraklasa SA decyduje o terminach i o tym czy kolejka się odbędzie. Dlatego jeszcze raz chciałem stwierdzić z całą stanowczością, że pierwsza kolejka ekstraklasy zostaje odwołana” – powiedział Andrzej Rusko. 

Prezes spółki nie potrafił, jednak powiedzieć kiedy rozpocznie się piłkarska ekstraklasa. Decyzja ta nie powinna dziwić nikogo, gdyż nie można rozpoczynać rozgrywek nie wiedząc jakie zespoły będą walczyć o najwyższe krajowe trofea. 

„Odwołujemy pierwszą kolejkę i zaczynamy od drugiej. Ale nie jestem w stanie odpowiedzieć na pytanie czy liga ruszy za tydzień. Chciałbym, aby Trybunał Arbitrażowy przy PKOL zebrał się jak najszybciej i poinformował nas czy Zagłębie Lubin i ewentualnie Korona Kielce mają prawą grać w ekstraklasie. Jeżeli uzna, że tak to wtedy będziemy mieli problem” – dodał szef Ekstraklasy SA.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze