Ceni strzela kolejnego gola

21 sierpnia 2012 Ceni strzela kolejnego gola

18. kolejka nie przyniosła zmian w czołówce brazylijskiej Serie A. Lider, Atletico Mineiro, pokonał Botafogo, a druga drużyna ligi – Fluminense – odniosła zwycięstwo nad Sport Club Recife, dystans do czołówki straciła drużyna Vasco da Gama, która uległa na wyjeździe Flamengo.

Dotychczasowy lider z Belo Horizonte nie bez trudu pokonał 7. w tabeli drużynę Botafogo 3:2, strzelając zwycięską bramkę w 89. minucie. Jedną z bramek dla lidera brazylijskich rozgrywek strzelił znany z występów w Europie Joao Alves de Assis Silva, czyli po prostu Jô. Druga w tabeli drużyna – Fluminense – w meczu na własnym obiekcie skromnie pokonała, strzelając jedyną bramkę w końcówce spotkania, przedostatnie w tabeli Sport Club Recife.

Rogerio Ceni – pewny egzekutor „jedenastek”
Rogerio Ceni – pewny egzekutor „jedenastek” (fot. thegoalkeeperco.com)

Dwie liderujące drużyny powiększyły przewagę nad trzecią w tabeli drużyną Vasco da Gama, która uległa 1:0 drużynie Flamengo. Bramkę na wagę zwycięstwa w tym spotkaniu strzelił były zawodnik CSKA Moskwa, Vagner Love.

Warto wspomnieć o wygranej drużyny Sao Paulo nad Ponte Preta 3:0. Pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobył bramkarz Rogerio Ceni, pewnie egzekwując rzut karny w 22. minucie. Dzięki temu zwycięstwu drużyna, w której występuje niezwykle bramkostrzelny golkiper, awansowała z 8. na 6. pozycję.