Carlo Ancelotti opuszcza Napoli


Włoski trener został zwolniony po meczu z Genkiem

11 grudnia 2019 Carlo Ancelotti opuszcza Napoli
flickr.com

O klubie Aurelio De Laurentiisa jest bardzo głośno od kilku tygodni. Napoli w lidze nie wygrało od połowy października. W Lidze Mistrzów również wiodło się różnie. Awans „Azzurrim” do 1/8 finału tych rozgrywek dał Arkadiusz Milik, który popisał się hattrickiem. Jednak nie udało uratować się posady włoskiego szkoleniowca.


Udostępnij na Udostępnij na

Po domowym remisie z Salzburgiem 1:1 zarząd klubu ogłosił ciszę medialną. Piłkarze mieli zostać zesłani na długi obóz treningowy, ale zawodnicy stanowczo się temu sprzeciwili. Murem za podopiecznymi stanął Carlo Ancelotti. Po tych wydarzeniach Aurelio De Laurentiis, według włoskich mediów, miał ukarać graczy odpowiednią grzywną w stosunku do ich kontraktów. Coraz głośniej mówi się również o odejściu podstawowych piłkarzy Napoli. Tu rodzi się kolejne pytanie. Biorąc pod uwagę napiętą sytuację pozaboiskową, którzy zawodnicy chcieliby trafić do Neapolu? De Laurentiis ma w zwyczaju dopinanie każdych szczegółów takich jak autoryzacja wywiadów czy przejęcie praw wizerunkowych.

Od tego momentu wyniki nie uległy zmianie. Porażka z Bologną i remis z Udinese to rezultaty znacznie poniżej oczekiwań. Ancelotti uległ presji De Laurentiisa i zgodził się na obóz treningowy. Jednak piłkarze po połowie zajęć uciekli. To pokazało, że trener nie do końca panuje nad szatnią. Szkoleniowca bronią wyniki, a tych w ostatnim czasie nie ma. W Serie A Napoli notuje najgorszą passę bez zwycięstwa od 2010 roku. Europejskie puchary niebezpiecznie oddalają się od ekipy spod Wezuwiusza. Strata do szóstej w tabeli Atalanty wynosi już siedem punktów.

Historia zatoczyła koło. Znów Napoli gra w Lidze Mistrzów u siebie, teraz wysoko pokonuje Genk 4:0. Niestety dla „Carletto” – nie ratuje to jego posady. Klub poinformował, że relacja przyjaźni i wzajemnego szacunku na linii Ancelotti–De Laurentiis zostaje nienaruszona, ale w aspektach sportowych nic to nie zmienia. Najpoważniejszym kandydatem do objęcia Napoli jest Gennaro Gattuso, który skutecznie wstrząsnął szatnią Milanu. Tego samego oczekuje się po nim w Neapolu. Były szkoleniowiec „Rossonerich” zanotował bardzo dobry początek w Mediolanie, ale gorzej to wyglądało pod względem taktycznym. Jednak zakontraktowanie go w Napoli powinno być ruchem doraźnym.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze