Bento: Popełniliśmy błędy

12 października 2013 Bento: Popełniliśmy błędy

Selekcjoner reprezentacji Portugalii, Paulo Bento, przyznaje, że jego drużyna nie ustrzegła się błędów w meczu z Izraelem. Ekipa „Konkwistadorów” zremisowała 1:1 z Izraelem w ramach eliminacji do mistrzostw świata, które odbędą się w przyszłym roku w Brazylii.

W tym spotkaniu bramkę dla gospodarzy zdobył w 27. minucie Ricardo Costa, a dla gości w 85. minucie Eden Ben Basat. Paulo Bento zapewnia, że zespół Portugalii chciał za wszelką cenę wygrać to starcie.

Paulo Bento – selekcjoner reprezentacji Portugalii
Paulo Bento – selekcjoner reprezentacji Portugalii (fot. sersporting.org)

W meczu z Izraelem staraliśmy się grać swoją piłkę, ale w rzeczywistości nasza gra wyglądała tak, jak nie powinna. Zostaliśmy ukarani za błędy, które popełniliśmy. Niestety błędy są częścią gry i trzeba się z tym liczyć. My zdominowaliśmy pierwszą połowę. Drugą odsłonę zaczęliśmy źle i w końcówce meczu piłkarze Izraela to wykorzystali. Nam brakowało precyzji – dodaje trener Portugalii.

Remis z Izraelem zmniejszył szanse Portugalczyków na awans z pierwszego miejsca na mundial w Brazylii. Na kolejkę przed zakończeniem eliminacji w grupie F na pierwszym miejscu jest Rosja, która ma trzy punkty przewagi nad drużyną „Konkwistadorów”. W ostatniej rundzie zmagań „Sborna” zagra na wyjeździe z Azerbejdżanem, a Portugalczycy w Coimbrze podejmą Luksemburg.