Beckham o pobycie w USA i … potencjalnej gwieździe La Liga


"Becks" przewiduje, że nowy nabytek Villarreal, Jozy Altidore, zostanie jednym z odkryć nowego sezonu w Primera Division.


Udostępnij na Udostępnij na

18-latek stał się najdroższym amerykańskim piłkarzem. Za 10 milionów funtów dołączył miesiąc temu do drużyny prowadzonej przez Manuela Pellegriniego.

Jednym z jego fanów stał się David Beckham, symbol nie tylko angielskiej piłki. – Jozy jest bardzo młody i dopiero się uczy, ale jestem pewien, że pozostawi po sobie dobre wrażenie w La Liga – powiedział 33-letni pomocnik. – Jego główne zalety to siła i chęć walki.

W listopadzie ubiegłego roku Altidore zadebiutował w pierwszej reprezentacji USA po udanych występach w Major League Soccer w barwach Red Bull New York.

W Hiszpanii na jego barki nie spadną na pewno od razu ogromne oczekiwania kibiców, jak to było w przypadku Landona Donovana i Freddy’ego Adu. – Nie potrafię zrozumieć, dlaczego Landonowi nie powiodło się w Europie – pokusił się o komentarz także w tej sprawie Beckham. – Trenuję z nim codziennie i nigdy wcześniej nie widziałem tak utalentowanego zawodnika. Na Starym Kontynencie grał w Niemczech. Tutaj, w Stanach, ustatkował się i może stale pokazywać, na co go stać.

Po nieudanym początku kariery za oceanem także „Becksowi” zaczęło się w końcu układać. – Przebywam w USA z najbliższymi od roku. Dzieciom podoba się tutejsza szkoła, gdzie mają wiele przyjaciół. Żona jest zadowolona z pracy, a ja po prostu jestem szczęśliwy, że mogę tu żyć – zakończył.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze