Beckham najbogatszy


David Beckham powoli zbliża się do końca swojej piłkarskiej kariery. Jednak Anglik nie musi się martwić o swoją przyszłość, bo czy gra, czy nie gra, to i tak zarabia najwięcej.


Udostępnij na Udostępnij na

„Becks” po przenosinach do Milanu był faworytem do wyjazdu na mistrzostwa świata. Niestety poważny uraz brutalnie zniszczył marzenia Davida o grze w Republice Południowej Afryki, gdzie miał zakończyć karierę reprezentacyjną. Wielu sądziło, że Beckham po takim ciosie się załamie, jednak z pewnością humor poprawiło mu najnowsze zestawienie magazynu „Forbes”.

Amerykanie obliczyli, że w 2009 roku na konto Anglika wpłynęło około 40 milionów dolarów, pochodzących głównie z reklam firm: Adidas, Armani czy Motorola. Na drugim miejscu uplasował się piłkarz Realu Madryt, Cristiano Ronaldo. Portugalczyk zarobił 30 milionów dolarów. Na trzeciej lokacie znaleźli się dwaj Brazylijczycy – Kaka i Ronaldinho. Obaj zarobili 25 milionów dolarów.

Wielkim zaskoczeniem jest szóste miejsce Lionela Messiego, który, dzięki zwycięstwu w plebiscytach na najlepszego piłkarza na świecie, zarobił 20 milionów dolarów.

Najbogatsi piłkarze wedługForbes” (wartości w dolarach):
1. David Beckham (LA Galaxy, AC Milan) – 40 mln
2. Cristiano Ronaldo (Real Madryt) – 30 mln
3. Kaka (Real Madryt) – 25 mln
4. Ronaldinho (AC Milan) – 25 mln
5. Thierry Henry (Barcelona) – 24 mln
6. Leo Messi (Barcelona) – 20 mln
7. Frank Lampard (Chelsea) – 17 mln
8. John Terry (Chelsea) – 16 mln
9. Zlatan Ibrahimović (Barcelona) – 16 mln
10. Steven Gerrard (Liverpool) – 15 mln

Komentarze
~kasa (gość) - 13 lat temu

nie wazne ile zarabiasz wazne jak grasz

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze