Barcelona gromi Cordobę

W rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Copa del Rey Barcelona podejmowała u siebie Cordobę. Katalończycy wygrali w pierwszym meczu 2:0 i nie pozwolili rywalowi nawet na zdobycie jednej bramki w potyczce na Camp Nou. „Duma Katalonii” pokonała ostatecznie rywala aż 5:0.

Barcelona ruszyła do ataku już od pierwszych minut spotkania. W 2. minucie meczu Alexis Sanchez znalazł się w znakomitej sytuacji, praktycznie sam na sam z bramkarzem gości, który jednak wykazał się znakomitą interwencją, i piłka wyleciała na rzut rożny. W 16. minucie „Barca” dała jednak wyraz swojej dominacji. Po świetnym dograniu Songa futbolówkę do bramki posłał Thiago.

Vilanovę na ławce trenerskiej zastępował dzisiaj Jordi Roura
Vilanovę na ławce trenerskiej zastępował dzisiaj Jordi Roura (fot. Skysports.com)

Cordoba starała się dotrzeć pod bramkę Pinto, ale była bezradna w starciu z obrońcami Barcelony. Katalończycy natomiast nadal dominowali i w 21. minucie Villa dołożył drugą bramkę na konto gospodarzy. Minutę później Cordoba wywalczyła sobie rzut wolny blisko szesnastego metra. Po dośrodkowaniu w pole karne żaden gracz gości nie zdołał jednak dosięgnąć piłki. Barcelona natomiast nadal atakowała i w 26. minucie kolejnego gola zdobył David Villa. Pięć minut później szansę na podwyższenie wyniku miał Thiago, ale piłka po jego strzale uderzyła tylko w słupek.

Barcelona przez całą pierwszą połowę dominowała na boisku i stwarzała sobie wiele ciekawych sytuacji. Goście nie byli w stanie realnie zagrozić gospodarzom i przeprowadzili znikomą liczbę akcji. Rezultat jednak nie uległ już zmianie i po 45 minutach gry „Barca” prowadziła aż 3:0.

W drugiej połowie obraz gry na boisku nie uległ większej zmianie. Barcelona nadal ewidentnie dominowała. Już w 55. minucie podopieczni Vilanovy, którego na ławce trenerskiej zastępował dzisiaj Jordi Roura, podwyższyli wynik spotkania na 4:0. Na listę strzelców wpisał się tym razem Alexis Sanchez. Podopieczni Bergesa byli bezradni i nie mogli stworzyć sobie dobrej sytuacji bramkowej. W 62. minucie szansę na ustrzelenie hat-tricka miał natomiast David Villa. Niestety napastnik fatalnie spudłował z bliskiej odległości i futbolówka poszybowała wysoko ponad bramkę.

W 65. minucie Cordoba zmarnowała najlepszą okazję do zdobycia gola. Pedro znalazł się w znakomitej sytuacji strzeleckiej, ale Pinto wykazał się świetną obroną i wybił futbolówkę. Kilka minut później goście mieli następną szansę. Po dośrodkowaniu z rzutu różnego Rennela zdołał uderzyć piłkę głową. Futbolówka niestety poleciała ponad poprzeczkę. W 82. minucie gry bardzo ładnym strzałem z dystansu popisał się natomiast Thiago. Po uderzeniu zza szesnastego metra piłka minimalnie poszybowała ponad bramkę, uderzając w górną siatkę. Minutę później kolejną znakomitą szansę na zdobycie gola zmarnował za to Alexis. W sytuacji sam na sam Chilijczyk zaczął niepotrzebnie kiwać się z bramkarzem i ostatecznie nie oddał strzału na bramkę. Sekundy później Sanchez jednak zrobił, co do niego należało, i po dośrodkowaniu Tello posłał piłkę do siatki.

Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i Barcelona ostatecznie rozgromiła Cordobę na swoim stadionie aż 5:0. Goście byli zmuszeni uznać wyższość „Blaugrany” i pożegnali się z rozgrywkami Copa del Rey.