Atletico wypożyczyło Tiago


Były zawodnik Chelsea, Sportingu Lizbona oraz Lyonu po raz kolejny w swojej karierze zmienia klub. Tiago Mendes na zasadzie wypożyczenia trafił z Juventusu Turyn do Atletico Madryt.


Udostępnij na Udostępnij na

Ten transfer nie był zaskoczeniem, ponieważ od momentu przybycia do „Starej Damy”, dwa i pół roku temu, nie potrafił on przebić się do pierwszego składu i rozegrał zaledwie 48 spotkań w Serie A. Na dodatek w pierwszym sezonie po 13-milionowym transferze z Lyonu został według wielu określony mianem najgorszego nabytku klubów z Włoch. W obecnym sezonie, mimo niezłego startu, jego szanse na zagwarantowanie sobie miejsca w składzie przekreśliła kontuzja, po której dopiero w grudniu Tiago rozpoczął regularne treningi.

Atletico Madryt wypożyczyło Portugalczyka na pół sezonu z opcją transferu definitywnego po tym okresie. Z pewnością doświadczenie tego zawodnika, które zdobył choćby w londyńskiej Chelsea za czasów Jose Mourinho, przyda się drużynie z Primera Division, która w tym sezonie rozczarowuje swoich kibiców. Dopiero dwunaste miejsce w lidze oraz beznadziejna postawa w Lidze Mistrzów doprowadziły już do jednej zmiany trenera. Obecny szkoleniowiec, Quique Flores, z pewnością nie będzie chciał powtórzyć błędów poprzednika i odpowiednio wzmocni skład w styczniowym okienku transferowym. Tiago Mendes ma być tym piłkarzem, który uporządkuje grę jego zespołu w środku pola.
 

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze