Arszawin: U Advocaata wszyscy byliby równi


Coraz więcej mówi się o tym, kto zastąpi Guusa Hiddinka na stanowisku selekcjonera reprezentacji Rosji. Faworytem mediów jest Dick Advocaat. Według Andrieja Arszawina wszyscy u niego byliby równi.


Udostępnij na Udostępnij na

Co myślę na temat Advocaata? Będziemy pracować. Czy będę liczyć na to, że skoro mam za sobą przeszłość w Zenicie, będzie mi lżej dostać się do reprezentacji? Jest to możliwe. Jednak wcale nie jestem pewien tego, czy Dick będzie rozdzielał piłkarzy na tych, z którymi pracował wcześniej i pozostałych. Wszyscy będą u niego na równych prawach, a do drużyny wejdą najlepsi – wypowiedział się na temat możliwego selekcjonera gwiazdor Arsenalu Londyn.

Czy w reprezentacji pojawią się nowe twarze? Myślę, że tak. Lecz tego, kto ma największe szanse na zostanie debiutantem, nie wiem, ponieważ ostatnio za bardzo nie śledzę wydarzeń w lidze rosyjskiej – dodał lider „Sbornej”.

Dick Advocaat już miał do czynienia z pracą w Rosji, kiedy był szkoleniowcem Zenitu Sankt Petersburg. Z klubem z północnej stolicy zdobył mistrzostwo Rosji, Puchar UEFA i Superpuchar Europy. Dzięki między innymi jego pracy w Europie znane się stały nazwiska Anatolija Tymoszczuka, Danny’ego czy Pawła Pogriebniaka.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze