Antonio Milić odchodzi z Lecha Poznań


Coś się kończy, coś się zaczyna. Lech żegna się z Antonio Miliciem

27 czerwca 2026 Antonio Milić odchodzi z Lecha Poznań
Weronika Pospiech

Lech Poznań działa bardzo aktywnie na rynku transferowym. Przychodzą nowi zawodnicy, jednak skoro ktoś przychodzi to również i ktoś odchodzi. Lech dzisiaj oficjalnie pożegnał się ze swoją legendą – Antonio Miliciem. Obie strony nie doszły do porozumienia i Chorwat odchodzi za darmo z „Kolejorza”.


Udostępnij na Udostępnij na

Jeszcze wczoraj Niels Frederiksen czy Adrian Gałuszka mówili, że decyzja w sprawie Antonio Milicia nie zapadła, jednak już dzisiaj Lech Poznań wydał oficjalny komunikat. „Kolejorz” nie przedłuży kontraktu ze swoją legendą, który wygaśnie wraz z dniem 30 czerwca 2026 roku.

Po ponad pięciu latach gry w Poznaniu, Antonio Milić żegna się z Lechem. „Kolejorz” chciał zatrzymać Milicia dalej u siebie. Negocjacje trwały od lutego, jednak końcowo obie strony nie doszły do porozumienia. Chorwat mimo wielu propozycji ze strony Lecha miał nie odpowiedzieć na żadną.

Antonio Milić jest legendą Lecha

Chorwat przyszedł do Poznania w styczniu 2021 roku. Lech wydał wtedy 500 tyś. € za obrońcę belgijskiego Anderlechtu. Po pięciu latach Milić zapisał się złotymi zgłoskami w historii „Kolejorza”. W 189. meczach strzelił 11 goli oraz zaliczył 8 asyst. Nie ta statystyka jest jednak najważniejsza. Milić w trakcie ponad 5. lat w spędzonych w Polsce wygrał aż 3 mistrzostwa kraju. Był fundamentem obrony Lecha przez lata. Z „Kolejorzem” zaszedł w 2023 roku aż do Ćwierćfinału Ligi Konferencji, po raz pierwszy w historii klubu. Lech Poznań chce pożegnać swoją legendę podczas meczu Superpucharu Polski z Górnikiem Zabrze.

Lech zastępcę Milicia światu już ogłosił. Do Poznania z francuskiego Metz trafił Terry Yegbe, czyli dwukrotny reprezentant Ghany. Analizę transferu nowego obrońcy Lecha możecie już u nas przeczytać.

Przeczytaj także : 

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze