5 kolejka PD: Dwaj beniaminkowie mocno dołują


Wygląda na to, że zespoły Malagi i Sportingu Gijon będą miały ogromne problemy z utrzymaniem się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Oczywiście niczego nie można przesądzać, bo to dopiero początek rozgrywek, ale wystarczy głębiej zajrzeć w tabelę. Czołówka natomiast zgodnie z przewidywaniami już się krystalizuje.


Udostępnij na Udostępnij na

Betis-Real

Gospodarze nie są w wysokiej formie, natomiast Real niewątpliwie do niej wraca. I nawet nie ma co się sugerować wynikiem z ostatniej kolejki, gdyż po prostu przeciwnik „Królewskich” był, delikatnie mówiąc, słaby. Ale nie zmienia to faktu, że Real jest faworytem.

Typ igola: 2

Sporting-Villareal

Nie ma się co pastwić nad biednymi piłkarzami z Gijon, bo są w tak katastrofalnej dyspozycji, a do tego totalnie rozbici psychicznie, że gorzej już grać nie mogą. Pewnie kiedyś dla Sportingu też zaświeci słońce, ale na razie jest bardzo źle. A podnieść się po takich ciosach, jak z Barcą i Realem, już przeciwko Villareal, będzie ogromnie ciężko.

Typ igola: 2

Espanyol-Barcelona

Wielkie Derby Katalonii będą na pewno interesującym widowiskiem i pomimo tego, że Espanyol ostatnio gładko poległ w Andaluzji, a Barca zdobyła trzy punkty, emocji nie zabraknie. Możliwy podział punktów.

Typ igola: X

Bilbao-Getafe

Spotykają się nie tylko sąsiedzi w ligowej tabeli, ale również zespoły z takim samym bilansem, zarówno punktowym, jak i bramkowym. I choć rozsądek podpowiada remis, to możliwe, że ambitni Baskowie zgarną pełną pulę.

Typ igola: 1

Numancia-Osasuna

Mecz zespołów bezbarwnych, które raczej w obecnym sezonie La Liga nie będą porywały swoją grą. Nie należy się zatem spodziewać wielkich emocji i choć obie ekipy pewnie będą chciały wygrać, to może się to żadnej nie udać.

Typ igola: X

Racing-Mallorca

Były klub Ebiego Smolarka musi wreszcie zacząć zdobywać punkty, bo choć miał na początku trudnych rywali, to teraz trzeba się skupić i – oprócz dobrego wrażenia – osiągnąć wymierne efekty. Dlatego pomimo iż Mallorca jest wyżej w tabeli, Santander musi odnieść zwycięstwo w tym meczu.

Typ igola: 1

Malaga-Valladolid

Czy gospodarze strzelą wreszcie gola w Primera Division? Ich sytuacja zaczyna być mocno nieciekawa, a chyba czas najwyższy się przełamać. Valladolid może nie jest zbyt wygodnym rywalem, bo w obecnych rozgrywkach prezentuje się bardzo solidnie, ale jeśli nie teraz, to z kim i kiedy?

Typ igola: X

Almeria-Recreativo

Pierwsza radość z osiąganych rezultatów wśród gospodarzy tego pojedynku chyba już opadła. Teraz zacznie się mozolne zdobywanie kolejnych oczek, z których nawet jedno z drużyną z Huelvy może się okazać niezwykle cenne.

Typ igola: X

Valencia-Deportivo

Jak przystało na lidera, klub z Mestalla mierzy oczywiście w trzy punkty. Ciężko będzie zatrzymać piłkarzom z La Coruni ten rozpędzony pociąg, który chyba wjechał już ostatecznie na właściwe tory.

Typ igola: 1

Atletico-Sevilla

Jedno z najciekawszych spotkań tej kolejki, gdzie zagrają silne kadrowo zespoły, ze sporymi ambicjami. Oba w ostatniej serii spotkań pewnie sięgnęły po komplet oczek i zapowiada się ciekawy pojedynek.

Typ igola: X

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze