36 kolejka La Liga pod znakiem hitu w Madrycie


Wielkie Piłkarskie Derby Europy czyli spotkanie Realu Madryt z Barceloną będzie największą atrakcją końcówki sezonu. Choć mecz już w zasadzie o niczym nie decyduje, to emocji na pewno nie zabraknie, podobnie jak w pozostałych pojedynkach


Udostępnij na Udostępnij na

Valencia- Saragossa

Kto by pomyślał przed rozgrywkami, że to spotkanie będzie kluczowe w walce o utrzymanie w Primera Division?! Zostało bowiem „niezarezerwowane” trzecie miejsce spadkowe, a kandydatów do jego zajęcia jest co najmniej kilku. Jeśli spadnie Saragossa to będzie niespodzianka, a jeśli Valencia megasensacja. Ale równie dobrze może to być też ktoś z grupy: Getafe, Valladolid, Osasuna czy Recreativo.

Deportivo- Levante

Gospodarze są zdecydowanym faworytem, gdyż nieoczekiwanie włączyli się do walki o miejsce w Pucharze UEFA, a drugoligowe już Levante nie walczy o nic. Inny wynik, niż zwycięstwo Deportivo będzie bardzo zaskakujący.

Betis- Valladolid

Goście są bezpośrednio zagrożeni spadkiem z Primera Division, natomiast Betis musi postawić przysłowiową „kropkę nad i” aby czuć się bezpieczny. W zasadzie nie wydaje się, żeby gospodarze mogli spaść do Segunda Division, ale pewnie będą skoncentrowani i zmobilizowani- Valladolid zresztą również.

Racing- Sevilla

Spotkanie drużyn sąsiadujących w tabeli, którego stawka również będzie niebagatelna. Oba kluby bowiem realnie myślą o zajęciu miejsca gwarantującego grę w eliminacjach Champions League. Kto rozstrzygnie tą rywalizację na swoją korzyść będzie bliższy tego celu, choć tak czy tak trzeba będzie liczyć na potknięcie Atletico

Getafe- Almeria

Klub Kalu Uche może spać spokojnie, nie spadnie i prawdopodobnie nie włączy się też do walki o puchary. A gospodarze muszą wygrać, bo są jednym z kandydatów do spadku. Wydaje się więc, że powinni ten mecz rozstrzygnąć na swoją korzyść.

Mallorca- Osasuna

W zasadzie zapowiedź tego spotkania może być identyczna jak ta powyżej, z tym, że sytuacja zagrożenia dotyczy gości z Pampeluny. Jeśli chcą wywieźć z Mallorki korzystny wynik muszą powstrzymać niesamowitego Daniela Guizę, który strzela jak na zawołanie i nie zamierza przestawać.

Recreativo- Villareal

Zawodnicy z Huelvy zajmują obecnie miejsce spadkowe, a Villareal jest bliskie gry w Lidze Mistrzów bez eliminacji. Ale bliskie, to nie oznacza stuprocentowo pewne. Piłkarsko goście są o klasę lepsi i mimo tego, że Recreativo będzie miało w tym meczu dużą motywację, to może ona nie wystarczyć.

Murcia- Bilbao

Pojedynek z kategorii tych, które w ogóle nie muszą się odbyć. Dla obu drużyn sezon dobiegł już końca, a w miarę radosne nastroje są tylko w Kraju Basków. Murcia płacze, bowiem zespół spadł z ligi i przyszły sezon rozpocznie w Segunda Division.

Real Madryt- Barcelona

Zapowiedź tego meczu w oddzielnym artykule.

Espanyol- Atletico

Zespół Raula Tamudo i Luisa Garcii nie gra już o nic, natomiast Atletico czuje na plecach oddech Sevilli i Racingu Santander. Lekarstwem na jego pozbycie jest dobry wynik w Barcelonie, a wydaje się, że mając w składzie Sergio Aguero jest to jak najbardziej w zasięgu gości.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze