3 kolejka PD: Emocji ciąg dalszy


Po dwóch kolejkach w Primera Division trudno jeszcze wskazywać układ sił w obecnym sezonie. Na pewno główni faworyci nie weszli dobrze w tegoroczne rozgrywki, ale karta może się w każdej chwili odwrócić.


Udostępnij na Udostępnij na

Atletico-Recreativo

Wydaje się, że klub z Vicente Calderon będzie w tym sezonie walczył o  najwyższe trofea. Dobra forma była również widoczna w spotkaniu Ligi Mistrzów z PSV, dlatego Recreativo nie powinno stanowić większej przeszkody.

Typ igola: 1

Espanyol-Getafe

Do drużyny lidera przyjeżdża nieobliczalne Getafe, które jak na razie również plasuje się w górnych rejonach tabeli. Powinien to być ciekawy mecz dwóch równorzędnych rywali, dlatego wielce prawdopodobny jest remis.

Typ igola: X

Valencia-Osasuna

Ciężko będzie Osasunie wywalczyć na Mestalla choćby remis, ponieważ wszyscy w Valencii zdają sobie sprawę, że trzeba odbudować pozycję tego klubu w lidze. Zdecydowanym faworytem są gospodarze.

Typ igola: 1

Deportivo-Mallorca

Gospodarze przegrali minimalnie w ostatnim meczu ligowym z Villareal, a  Mallorca powoli dochodzi do siebie po nieudanym meczu z Valencią. Remis jest bardzo możliwy.

Typ igola: X

Bilbao-Valladolid

Mecz ligowych przeciętniaków, żeby nie powiedzieć słabeuszy. Baskowie, zgodnie z przewidywaniami, nie są w stanie podnieść się po przedsezonowych osłabieniach, jednak wywalczenie punktu w pojedynku z  Valladolid leży w zasięgu ich piłkarskich możliwośc.

Typ igola: X

Numancia-Villareal

Beniaminek zostawia naprawdę dobre wrażenie po dwóch seriach spotkań, jednak wydaje się, że prawdziwym sprawdzianem możliwości i umiejętności tego zespołu będzie kilka najbliższych kolejek. Jeśli i w nich Numancia będzie zdobywać punkty, to znaczy, że jest lepsza niż wszyscy początkowo myśleli. Na razie wymagana jest ostrożność w typowani.

Typ igola: 2

Betis-Sevilla

W Andaluzji wielkie derby i choć na papierze silniejszy skład mają goście, w takich spotkaniach teoria schodzi na dalszy plan. Każda z  drużyn powinna zdobyć po punkcie.

Typ igola: X

Almeria-Malaga

Gospodarze zajmują trzecie miejsce w tabeli, a Malaga jest na dziewiętnastym. I choć wiadomo, że to zestawienie tylko po dwóch seriach spotkań, jakieś wnioski można już wyciągnąć i w wypadku tego meczu są one jednoznaczn.

Typ igola: 1

Racing-Real

„Królewscy” nie zachwycają i aby wygrać z Numancią, musieli się solidnie napocić. W Santander będzie zapewne jeszcze trudniej, dlatego fani Realu nie mogą oczekiwać łatwej przeprawy.

Typ igola: X

Sporting-Barcelona

Kiedy się przełamać, jeśli nie teraz? Barcelona, choć daleka od optymalnej formy, jedzie do ostatniego Sportingu Gijon. Jeśli powtórzy się wynik z Numancii, pętla na szyi Josepa Guardioli pewnie zacznie się zaciskać.

Typ igola: 2

 

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze