Kolejna kanonada na Bernabeu, hat-trick Ronaldo

31 stycznia 2016 Kolejna kanonada na Bernabeu, hat-trick Ronaldo

W niedzielnym spotkaniu 22. kolejki hiszpańskiej Primera Division Real Madryt rozgromił na własnym stadionie Espanyol Barcelona 6:0. Trzema zdobytymi bramkami popisał się Cristiano Ronaldo, dla którego był to już 39. ustrzelony hat-trick w karierze.

Przewaga „Królewskich” nawet przez chwilę nie podlegała żadnej dyskusji. Ekipa Zidane’a od pierwszej minuty meczu rozpoczęła niesamowity szturm na bramkę Katalończyków, czego efektem były trzy zdobyte bramki w początkowej fazie meczu. Do siatki trafiali: Karim Benzema w 7. po uderzeniu głową, Cristiano Ronaldo w 12. z rzutu karnego oraz James Rodriguez w 16. minucie meczu. Kolumbijczykowi w umieszczeniu piłki w sieci pomógł rykoszet Pape Diopa.

Gospodarze po niesamowicie energicznych wstępnych 20 minutach meczu zwolnili tempo. Pierwszą część spotkania zakończyła znakomita akcja Ronaldo i w efekcie bramką nr cztery dla madrytczyków. Niecałą minutę wcześniej goście z Barcelony zmarnowali najlepszą tego dnia okazję. Strzał Salvy Sevilli obronił Keylor Navas.

Po przerwie Real jeszcze bardziej przystopował. Defensorzy gospodarzy zaczęli dopuszczać do zagrożenia pod swoją bramką, jednak bez efektu w postaci choćby honorowego trafienia dla drużyny Constantina Galci.

W końcówce meczu nastąpił kolejny zryw gospodarzy, głównie za sprawą Jesego, który pojawił się na boisku w 63. minucie meczu w miejsce Luki Modricia. Niespełna 23-letni Hiszpan w 82. minucie popisał się znakomitym dośrodkowaniem wprost na głowę Ronaldo, który skompletował hat-tricka. Cztery minuty później napastnik „Królewskich” po ładnej akcji z lewej strony murawy dośrodkował w pole karne Espanyolu, a piłkę do własnej bramki fatalnym wślizgiem skierował Oscar Duarte.

Po czterech meczach pod wodzą Zinedine’a Zidane’a Real ma na koncie dziesięć punktów, natomiast bilans bramek wynosi 17-2. Oprócz wyjazdowego remisu z Betisem Sevilla „Królewscy” zgotowali trzy goleady na własnym stadionie swoim rywalom. Te statystyki mówią niemal wszystko. Niemal, ponieważ za tą znakomitą skutecznością idzie także styl, który musi się podobać. Real znów czaruje swoich fanów efektowną grą oraz chęcią zdobywania mnóstwa bramek. Nie ma sensu porównywać Realu Beniteza do Realu Zidane’a. Klub ze stolicy Hiszpanii pod wodzą Francuza prezentuje się zdecydowanie lepiej, aniżeli miało to miejsce za czasów Hiszpana.